UTO

Peugeot eT01 Crossover to aż 6 nowych, elektrycznych rowerów. Francuzi pokazują, że można zadowolić każdego2 min read

3 sierpnia 2020 2 min read

Peugeot eT01 Crossover to aż 6 nowych, elektrycznych rowerów. Francuzi pokazują, że można zadowolić każdego2 min read

Peugeot bardzo poważnie wziął sobie do serca ideę elektryfikacji transportu. To nie tylko elektryczne samochody dostawcze i osobowe. Coraz więcej elektrycznych modeli tej firmy zdobi również gamę rowerów. To dobrze, że francuska firma elektryfikuje branżę, która dała jej początek.

Rowery Peugeot to coś, co pojawiło się na ulicach znacznie wcześniej niż samochody. Przez dziesięciolecia rowery Peugeot uważane były za nowoczesne, solidne i trwałe. Często brały udział w najważniejszych wyścigach rowerowych. Peugeot postanowił przypomnieć lata swojej świetności, ale w sposób pasujący do potrzeb dzisiejszego świata. Po rowerach miejskich i eMTB pora na coś bardziej uniwersalnego, to aż 6 nowych modeli!

Peugeot eT01 Crossover to elektryczne rowery trekingowe

Peugeot ma już w swojej kolekcji kilkanaście rowerów elektrycznych. Oferuje je już od kilku lat, więc forma niektórych trochę się już zestarzała. Firma stale jednak pokazuje nowe modele, by oferować produkty nowoczesne i ciekawe dla klientów. Do gamy rowerów miejskich, eMTB w równiej konfiguracji, hybryd, elektrycznej szosy i składaka, dołączy 6 modeli trekingowych.

Peugeot eT01 Crossover

Modele te będą oznaczone symbolem eT01. W serii do niedawna znajdowały się rowery bardziej miejskie, które dysponowały akumulatorem umieszczonym na zewnątrz ramy oraz model PowerTube, którego akumulator zintegrowano z ramą. Nowe modele przejmują tę charakterystyczną cechę. Znacząco wpłynie to na atrakcyjność serii.

Sześć nowych modeli dzieli się na dwie serie. Ta droższa (której cena zaczyna się od 3 299 Euro, czyli około 14 500 zł) to dwa rowery z pełną amortyzacją. Zasadniczą różnicą jest to, że droższy model oferowany jest z pełnym wyposażeniem dodatkowym jak bagażnik, błotniki i oświetlenie LED oraz najnowszym silnikiem Bosch z serii Performance Line. Model tańszy dysponuje silnikiem Bosch z niższej serii Active. Oba posiadają osprzęt Shimano. Waga to od 23 do 25 KG w przypadku modelu z dodatkowym wyposażeniem.

Peugeot eT01 Crossover

Kolejne cztery rowery posiadają amortyzator tylko z przodu. W przypadku tych modeli klient dostaje dużą swobodę wyboru. Można wybierać spośród osprzętu Shimano lub SRAM, wersji z dodatkowymi akcesoriami lub silnikami Bosch z serii Active i Performance, a także tradycyjną ramą lub wersją o niskim przekroku. Najlżejszy z tych modeli waży 21,7 KG. Rowery te są też znacznie tańsze, cena bazowego modelu to 2 499 Euro (około 11 000 zł).

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta, pod tym adresem.