Lifestyle Wieści

Pamiętacie historię z hulajnogami Lime? Mamy kontakt do Lime i kilka innych, przydatnych informacji3 min read

5 grudnia 2018 2 min read

Pamiętacie historię z hulajnogami Lime? Mamy kontakt do Lime i kilka innych, przydatnych informacji3 min read

Pamiętacie tekst sprzed kilku dni odnośnie telefonów, które otrzymywałem w sprawie Lime? Sfrustrowani właściciele terenów prywatnych, dzwonili do mnie z prośbą o usunięcie hulajnóg Lime z terenów ich posesji, bo… nie mogli znaleźć kontaktu do samej marki. Tak się składa, że mamy właściwy kontakt i kilka dodatkowych informacji.

Lime wdrał się szturmem do kilku polskich miast. Pomysł jest ciekawy, ceny raczej średnie, a kontrowersje wokół dostawcy elektrycznych hulajnóg na minuty zdają się nieustająco rosnąć. Ostatnio miałem okazję odebrać kilka telefonów od ludzi, którzy byli sfrustrowani, że hulajnogi walają się na terenie ich prywatnej posesji, a oni sami nie wiedzą co z nimi zrobić:

Dzień dobry, dzwonię z [dużego centrum handlowego w Warszawie], nazywam się Jolanta Iksińska (oczywiście Pani nazywała się inaczej) i bardzo serdecznie proszę, byście państwo usunęli wszystkie swoje hulajnogi spod naszej galerii handlowej. To jest teren prywatny i właściciel nie zezwala na pozostawianie 'urządzeń’ na jego terenie. Tym bardziej że leżą one koło wejścia, utrudniając naszym klientom wejście do budynku. (fragment: Dzisiaj odebrałem kolejny telefon z serii: 'Proszę usunąć hulajnogi LIME z mojej poseji’)

https://dailyweb.pl/dzisiaj-odebralem-kolejny-telefon-z-serii-prosze-usunac-hulajnogi-lime-z-mojej-posesji/

Po wyjaśnieniu całej historii okazało się, że Państwo szukali kontaktu do przedstawiciela marki, ale niestety nie udało im się znaleźć podobnej informacji. W obliczu powtarzających się, adresowanych do mnie zgłoszeń postanowiłem sprawdzić, czy widnieje jakiś oficjalny kanał kontaktu z Lime, ale niestety nie znalazłem nic konkretnego.

Lime me swoją oficjalną stronę internetową li.me, ale niestety nie widnieje na niej wsparcie dla języka polskiego, ani żadne instrukcje, jak odnaleźć właściwego reprezentanta marki na terenie naszego kraju. Nic więc dziwnego, że ludzie są sfrustrowani, tym bardziej, jeśli chcą usunąć hulajnogi np. sprzed centrum handlowego, a kontaktu właściwie brak.

Kontakt do Lime

Postanowiłem przeczesać pocztę, bo miałem wrażenie, że ktoś z Lime się z nami kontaktował w ramach komunikatu prasowego. Okazało się, że mieliśmy kontakt do biura prasowego Lime, do którego zwróciłem się z kilkoma pytaniami. Główny oczywiści dotyczył kanału kontaktu z Lime, który może w takich sytuacjach właścicielom posesji pomóc.

Sebastian Łubik: Dlaczego nie ma ogólnodostępnej informacji i kontaktu do przedstawicieli marki Lime?

Biuro prasowe Lime: Teraz, poza możliwością zgłaszania źle zaparkowanych hulajnóg bezpośrednio w aplikacji, działa też numer 32 224 71 22, na który można zgłaszać takie sytuacje. Dostałem informację, że lada dzień ten numer powinien być wyeksponowany na stronie i w aplikacji.

SŁ: Czy strefa, gdzie można pozostawić hulajnogę to tylko sugestia, czy wymóg? Wielokrotnie słyszałem, także od swoich redaktorów, że hulajnogi były dostępne kilka kilometrów od wskazanej przez Lime strefy.

BPL: Odnośnie do strefy – to sugestia i informacja, w jakim rejonie obsługa rozkłada rano hulajnogi. Jeśli ktoś zostawi hulajnogę poza strefą (w granicach rozsądku oczywiście), to oczywiście nie ma problemu.

Niestety nie dostałem jasnej odpowiedzi na pytanie: w jaki sposób respektowane są tereny prywatne osób, na których hulajnogi są pozostawiane. To jednak zdaje się problem globalny, dla którego nie ma dobrego rozwiązania, bo hulajnogi Lime nie mają stacji dokujących, do których trzeba by je przypiąć po zakończonej jeździe. Generuje to spore problemy, zarówno dla właścicieli prywatnych posesji, jak i zapewne dla samego Lime.

Lime Kontakt

Numer telefonu do infolinii Lime: 32 224 71 22

Sprawdziliśmy aplikację Lime i na razie jeszcze numeru telefonu nie znaleźliśmy, ale jak obiecano, powinna pojawić się ona niebawem. Osobiście sprawdziłem numer i wygląda na to, że wszystko działa. To w sumie świetna wiadomość dla wszystkich tych, którzy kontaktu z Lime poszukiwali, a ja mam nadzieję, że nie będę musiał już odbierać telefonów z prośbą o usunięcie hulajnóg od poirytowanych ludzi.

Redaktor naczelny rozładowanych. Marzy o posiadaniu własnej Tesli i uparcie dąży do realizacji tego marzenia.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x