Wieści

Na stacjach ORLEN naładujesz elektryka tylko z aplikacją. Na razie bezpłatnie3 min read

12 maja 2020 2 min read

author:

Na stacjach ORLEN naładujesz elektryka tylko z aplikacją. Na razie bezpłatnie3 min read

Niedawno PKN ORLEN udostępnił aplikację do ładowania samochodów elektrycznych ORLEN Charge. Od poniedziałku 11 maja tylko zarejestrowani posiadacze będą mogli „zatankować” swój elektryczny pojazd na stacjach tej marki. Koncern poinformował także o nowych stacjach ładowania.

Aplikacja ORLEN Charge

Uruchomiona aplikacja ORLEN Charge umożliwia znalezienie w szybki i wygodny sposób najbliższej stacji ładowania, sprawdzenie, które złącza są aktualnie dostępne na danej ładowarce oraz mocy dostępnych na złączu, rozpoczęcie i zakończenie sesji ładowania w dowolnym momencie i miejscu, czy sprawdzenie poziomu naładowania na złączach DC oraz mocy z jaką ładuje się pojazd. Użytkownik ma również możliwość szybkiej komunikacji z infolinią ORLEN 24/7 w razie problemu z ładowarką, sprawdzenia historii swoich sesji ładowania oraz udogodnień znajdujących się w pobliżu stacji ładowania ORLEN. Od poniedziałku 11 maja 2020 r. stacje stopniowo będą wymagały rejestracji klienta w aplikacji w celu jej użycia. Co ważne ładowanie pozostaje bezpłatne na tym etapie. Jednak jak można sądzić są to przymiarki do tego, żeby zacząć sprzedawać doładowania.

Aplikację ORLEN Charge znajdziesz w Google Play oraz w App Store .

Elektromobilność jest prężnie rozwijającą się gałęzią gospodarki. PKN ORLEN widzi przyszłość w paliwach alternatywnych, dlatego konsekwentnie realizujemy projekt budowy infrastruktury szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce. Chcemy, aby nasze działania przyczyniły się do zwiększenia świadomości społecznej na temat niskoemisyjnego transportu– powiedział Jarosław Dybowski, Dyrektor Wykonawczy PKN ORLEN ds. Energetyki.

Nowe stacje ładowania

Przy okazji tej informacji ​PKN ORLEN poinformował, że do sieci zostały właśnie włączone 4 nowe, szybkie stacje ładowania, a uruchomienie kolejnych planowane jest w najbliższym czasie. Nowe punkty ładowania powstały w Katowicach (ul. Murckowska 5), dwie w Łodzi (ul. Przybyszewskiego 327 i ul. Brzezińska 25) oraz w Kobylnicy koło Słupska (ul. Szczecińska 19A). Szczególnie ta ostatnia mnie ucieszyła, bo w moim rodzinnym Słupsku – średnim mieście na Pomorzu – pojawiła się druga komercyjna stacja ładowania.

Na polskich stacjach koncernu funkcjonują obecnie 43 stacje szybkiego ładowania o mocy 50 i 100 kW, a kolejne są w fazie realizacji. Stacje ładowania spod znaku ORLENU są zlokalizowane głównie przy stacjach paliw PKN ORLEN, wzdłuż najważniejszych tras komunikacyjnych. Ładowarki zainstalowane na stacjach Grupy ORLEN wyposażone są w złącza DC tj. CHAdeMO, CCS a także AC Typ 2, obsługujące wszystkie typy samochodów elektrycznych dostępnych na świecie. Niebawem zostanie przedstawiona komercyjna oferta ładowania samochodów.

Na rynku czeskim, gdzie infrastruktura powstaje we współpracy z Grupą CEZ i E.ON, ładowarki działają obecnie na 21 stacjach Benzina. Ponadto, w Polsce, Niemczech i Czechach funkcjonuje sześć stacji ładowania obsługujących wyłącznie samochody Tesla, zrealizowanych we współpracy z amerykańskim producentem.

Energa też dodaje nowe stacje

Od niedawna PKN ORLEN jest właścicielem grupy Energa. Ten dostawca energii głównie na Pomorzu też inwestuje w stacje ładowania. Na razie ładowarki Energa i ORLENU są osobnym bytem, ale może kiedyś będą działały razem. Niedawno pisaliśmy o nowych ładowarkach Energi . Teraz Energa Obrót oddała do użytku siedem nowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Łącznie w ramach sieci spółki działają już 43 tego typu obiekty, oferując 83 punkty ładowania. Nowe ładowarki pojawiły się na terenie Trójmiasta, a także w Jastarni, Pucku, Kosakowie i Płocku. Pięć z nich to standardowe stacje AC, a dwie (w Gdańsku i Pucku) – szybkiego ładowania DC. Płock leży daleko od Gdańska (siedziby Energi), ale to główna siedziba PKN ORLEN 😉

Źródło: Materiały Prasowe

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *