UTO Wieści

Okai to firma, która stoi za Lime, Bolt, Bird, Hive i setkami innych. Dotarło to do mnie w Berlinie | IFA 20202 min read

11 września 2020 2 min read

Okai to firma, która stoi za Lime, Bolt, Bird, Hive i setkami innych. Dotarło to do mnie w Berlinie | IFA 20202 min read

Okai to kolejna firma z Chin, która rewolucjonizuje rynek elektromobilności. Potęga tej firmy mogła umknąć uwadze nawet naszym najbardziej rozeznanym w rynku czytelnikom. Wiem jednak dlaczego, Okai to firma, którą można spotkać często na ulicach, ale pod szyldem innych firm. Dlaczego?

Odpowiedź jest prosta – to firma, która wyspecjalizowała się głównie w produkcji pojazdów dla firm jak Lime, Bird, Bolt, Jump czy Hive. Podczas targów IFA 2020 w Berlinie, producent przedstawił swoje najpopularniejsze produkty. Zapowiedział też, że poświęci większą uwagę rynkowi prywatnemu.

Okai

Okai to potężną firma i pionier na rynku

Jak w wielu podobnych przypadków, firma powstała w wyniku inicjatywy jednej osoby, która pochłonięta była miłością do mechaniki i pojazdów UTO. Firma posiada już ponad 17 lat praktyki. Przez te lata stała się właścicielem przeszło 100 patentów, które wykorzystywane są w elektrycznych hulajnogach różnych producentów. Firma, chociaż nadal działa głównie w Chinach swoje biura i laboratoria otwiera na całym świecie.

Okai

Podczas swej działalności firma wyprodukowała już ponad 5 milionów pojazdów, współpracując z ponad 350 zadowolonymi klientami, których użytkownicy skorzystali z Okai przeszło 900 milionów razy. Robi wrażenie prawda? To nie wszystko obecnie firma produkuje nawet 120 000 pojazdów miesięcznie, dostarczając je w najdalsze zakątki świata.

Okai również w sprzedaży detalicznej

Jak już wspominałem, do tej pory producent skupiał się na tym, by dogodzić firmom sparingowym w ofercie co prawda pojawiały się produkty, dla klientów indywidualnych, ale ich dostępność była raczej problematyczna. Nawet w chwili pisania tego tekstu, internetowy sklep Okai świeci postami, a jedyna forma zakupu to korzystanie z portali jak Aliexpress.

Producent w Berlinie pokazał trzon swojej oferty, który stanowią elektryczne hulajnogi dostosowane do potrzeb firm sparingowych. Zobaczyliśmy też rowery elektryczne stworzone w podobnym celu.

Okai

Okai zapewnia jednak, że zamierza bardziej starać się na rynku konsumenckim. Oznacza to nie tylko wprowadzenie nowych modeli na rynek, jak zapowiedziany ostatnio Okai ES50, ale również ulepszenie łańcucha dostaw i punktów dystrybucyjnych.

Spodziewam się więc, że w przyszłości będziemy więcej pisać o tym producencie.

Oficjalna strona producenta dostępna jest pod tym adresem.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *