UTO Wieści

[IFA 2022] OKAI wprowadza 4 nowe modele na rynek – dwa elektryczne rowery i dwie hulajnogi2 min read

3 września 2022 2 min read

[IFA 2022] OKAI wprowadza 4 nowe modele na rynek – dwa elektryczne rowery i dwie hulajnogi2 min read

Jesteśmy już w Berlinie na targach IFA 2022. Wśród kilku tysięcy firm znalazłem jedną, która zainteresuje również Rozładowanych. To OKAI potentat na rynku elektrycznych hulajnóg i rowerów. Właśnie wypuściła na rynek 4 nowe modele.

Możecie nie kojarzyć tej firmy, chociaż już kiedyś o niej pisałem. Jeśli jednak w przeszłości korzystałeś z sharingu hulajnóg, to jest ogromna szansa, że jechałeś właśnie na OKAI. To w naprawdę duży gracz. Teraz firma uaktualnia swoje portfolio i proponuje nowy sprzęt nie tylko firmom sharingowym, ale również odbiorcom prywatnym.

OKAI w 4 odsłonach

W Berlinie odwiedziliśmy stoisko OKAI, by bliżej przyjrzeć się zaprezentowanym nowościom. Niestety stoisko było mikroskopijnych rozmiarów, a zaprezentowany sprzęt nie zachęcał do bliższych oględzin. Np. świetnie zapowiadający się OKAI EB60, czyli zaawansowany rower elektryczny na miasto, był prezentowany na daszku stoiska, tak że ciężko było mu się przyjrzeć. Na stoisku panował też istny mrok, przez co zdjęcia nie wyszły najlepiej.

Mam dla Was więc tylko kilka podstawowych danych. Liczę, że producent niedługo udostępni pełną specyfikację, którą będę mógł Wam przedstawić.

OKAI

OKAI ES10 NEON Lite

Model ES10 był dotychczas podstawowym modelem, który posiadał silnik 300 W (do 600 W w peaku) legitymujący się 20 Nm momentu obrotowego. Akumulator wedle zapewnienia producenta umożliwiał 30 km jazdy.

Teraz producent zaoferuje model Lite tego modelu. Pierwszy ma być zaproszeniem do świata elektromobilności i będzie niżej pozycjonowany niż dotychczasowa wersja. Może to sugerować sprzęt dla dzieci i młodzieży.

OKAI ES30 NEON Pro

Model ES30 charakteryzował się mocniejszym 350 W silnikiem (700 W w peaku) z 28 Nm, Ma też większy promień pokonywanych wzniesień. Teraz OKAI postanowił zaprezentować model Pro tego modelu. Również nie uzyskałem odpowiedzi, co to ma znaczyć. Można się tylko domyślać, że parametry te zostaną poprawione.

OKAI EB60

To wielka niewiadoma, z jednej strony ma to być niezwykle zaawansowany model, a z drugiej nie zastosowano tu chyba mniejszy silnik w tylnym kole. Wygląd rowery wskazuje na miejskie przeznaczenie. Wiadomo, że rower będzie mógł łączyć się z telefonem użytkownika. Ma też pełne oświetlenie LED oraz wyświetlacz (którego kolory można zmieniać).

OKAI

OKAI ES750

To nowa maszyna do sharingu, którą wkrótce zobaczycie pewnie również na naszych drogach. Jest w pełni konfigurowalna dla firm, świadczących usługi. Silnik urządzenia ma 300 W (600 W w peaku). Z powiększoną baterią ma pozwalać na nawet 60-kilometrowy zasięg.

OKAI

Więcej informacji wkrótce przedstawi OKAI na swojej stronie.

 

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x