Wieści Moto Transport

Lime na wiosnę z nowymi pojazdami. Do elektrycznych hulajnóg i rowerów dołączają elektryczne skutery. Pilotaż właśnie rusza2 min read

4 lutego 2021 2 min read

Lime na wiosnę z nowymi pojazdami. Do elektrycznych hulajnóg i rowerów dołączają elektryczne skutery. Pilotaż właśnie rusza2 min read

Lime się rozrasta. Teraz oprócz elektrycznej hulajnogi i roweru będzie można wypożyczyć elektryczny skuter. To odpowiedź na potrzeby klientów, którzy chętniej zostawiają swoje auta w domach, gdy oferuje się im różne środki elektrycznego transportu. Niestety usługa nie będzie dostępna wszędzie.

To raczej oczywiste, że nie każda osoba, która chciałaby zostawić samochód w domu przesiądzie się na elektryczną hulajnogę Lime. To dlatego 2 lata temu w wybranych krajach i miastach USA i Europy umożliwiono wypożyczenie również elektrycznych rowerów z logiem Lime. Chociaż w Polsce rowery Lime dostępne są jedynie w wersji cargo dla juicerów, to z ciekawością przypatrujemy się poczynaniu firmy na innych rynkach. Właśnie ogłoszono wprowadzenie do oferty elektrycznych skuterów.

Lime wprowadza elektryczne skutery od NIU

Nowa oferta Lime, czyli udostępnienie elektrycznego skutera to odpowiedz na potrzeby swoich klientów, którzy potrzebują wygodnego środka zastępującego samochód spalinowy lub jest elementem podróży na etapie ostatniej mili.

Niestety elektryczne skutery Lime nie trafią do wszystkich miast, gdzie działa firma. Początkowo program pilotażowy zostanie uruchomiony w Paryżu i Waszyngtonie. Program rozpocznie działalność wczesną wiosną, a firma zakłada szybki rozwój i dotarcie do innych miast.

Lime trio

Skuterem, który trafił do oferty Lime jest jeden z popularniejszych modeli od lubianego przez nas NIU. Jego prędkość nie będzie przekraczała 45 km/h, co jest wymogiem ustawowym, zasięg będzie za to fantastyczny i pozwoli na przejechanie 145 kilometrów. NIU to gwarancja jakości i bezpieczeństwa, która zawsze była ważna dla Lime. Oczywiście kierowca skutera będzie musiał potwierdzić swoje kwalifikacje do jazdy w zależności od kraju, w którym się znajduje, fotografując dokument i siebie. Ważnym aspektem jest konieczność włożenia kasku, który jest wymagana przy robieniu zdjęcia. Jeśli użytkownik nie będzie stosował się do wytycznych lub zostaną wykryte jakieś nadużycia, Lime może pozbawić go możliwości wypożyczania skutera w przyszłości.

Lime podkreśla w komunikacie na swoim blogu współpracę z innymi podmiotami w celu usprawnienia usługi i zwiększenia jej znaczenia, to między innymi integracja z Uber, Google Maps czy CityMapper. Oprócz tego zacieśniono współpracę z Motorcycle Safety Foundation, z którym wspólnie stworzono wielorozdziałowy elektroniczny kurs bezpieczeństwa, zoptymalizowany pod kątem bezpieczeństwa, którego ukończenie będzie wymagane.

Będziemy śledzić program pilotażowy Lime. Jeśli producent zechce rozszerzyć ofertę elektrycznych skuterów na nasz kraj, poinformujemy Was o tym.

Więcej informacji w komunikacie na oficjalnym blogu Lime.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x