Moto Wieści

Super Soco prezentuje 3 nowe modele – TC Wanderer, TS Street Hunter oraz CUmini. Wszystkie nowe, ale jakby dobrze znane2 min read

1 marca 2021 2 min read

Super Soco prezentuje 3 nowe modele – TC Wanderer, TS Street Hunter oraz CUmini. Wszystkie nowe, ale jakby dobrze znane2 min read

Tak, jak się spodziewaliśmy Super Soco zaprezentowało nową gamę modeli na ten rok. Transmitowana poprzez internet premiera zdradziła trzy nowe modele, które ma oferować niebawem firma. To Super Soco TC Wanderer, TS Street Hunter oraz CUmini.

Nie tak dawno informowaliśmy Was o tym, że chiński producent i lider polskiego rynku chce przedstawić co najmniej dwa nowe modele. Pokazał jednak trzy, wszystkie nowe, chociaż w dobrze znanej nam już formie.

Super Soco TC Wanderer, TS Street Hunter oraz CUmini

Pierwszym z zaprezentowanych modeli jest TS Street Hunter. Odświeżony model nadal bazuje na swoim poprzedniku. Nowa wersja przykuwa wzrok dzięki odświeżonej stylistyce, która ma lepiej oddawać jego miejski charakter. Teraz linia motocykla jest znacznie bardziej agresywna i nowoczesna (chociaż i poprzednikowi nic nie brakowało w tej materii). Odświeżono też zespół napędowy teraz to silnik o mocy 2500 W oraz 180 Nm momentu obrotowego (2400 W i 120 Nm u poprzednika). Wpłynęło to na osiągi pojazdu, który teraz szybciej przyspiesza i oferuje prędkość maksymalną 75 km/h. Urosła też pojemność akumulatora, teraz to podwójne ogniwo 60 V 32 Ah o łącze pojemności 3.84 kWh. Dzięki temu pojazd może przejechać na jednym ładowaniu 200 km (przy średniej prędkości 25 km/h).

Super Soco TS Street Hunter

Następny w kolejce, to model TC Wanderer, którego zapowiedź brałem ostatnio na tapetę. To model o identycznych parametrach technicznych co TS Street Hunter. Znacząco różnią się jednak walory estetyczne. Ten model dedykowany jest osobom, które cenią tradycyjny wygląd motocykli sprzed lat. TC Wanderer to scrambler, który ma pozwolić na wyjazd poza miejskie arterie. Nawet, jeśli klienci nie będą mieli na to ochoty, to trzeba przyznać, że efekt jest piorunujący.

Super Soco TC Wanderer

Ostatnim z zaprezentowanych modeli jest CUmini, który jest nieco chudszą i odświeżoną wersją modelu CUx. Będzie to też najmniejszy i najlżejszy z modeli oferowanych w Europie (producent ma dostępne również mniejsze modele mopedów, ale nie uświadczymy ich u polskiego dystrybutora). Wzorem większego brata rozpędza się on do 45 km/h i oferuje zasięg około 60-70 km. Cechą wspólną z poprzednikiem jest lekka i demontowana bateria, która waży 7,2 kg. Również i w tym wypadku odświeżono jednostkę napędową, chociaż główną zaletą w tym przypadku jest jej zwiększona wydajność. Apetyt na energię to tylko 1.6 kWh na 100 km.

Super Soco CUmini

Niestety, ale producent nie podał informacji o cenach i dostępności powyższych modeli na rynku europejskim. Wiemy jednak, że to kluczowy model dla producenta. Podczas prezentacji na scenie pojawił się również Jorge Lorenzo, utalentowany i uznany hiszpański mistrz motocyklowy, który współpracował z firmą podczas projektowania motocykli.

Więcej informacji dostępnych będzie, wkrótce na stronie producenta.