Auto Wieści

Nissan prezentuje elektrycznego crossovera Ariya za 40 000 $2 min read

16 lipca 2020 2 min read

Nissan prezentuje elektrycznego crossovera Ariya za 40 000 $2 min read

Nissan bez wątpienia jest jednym z przodujących producentów, jeśli weźmiemy pod uwagę elektryfikację oferty. W Europie jeździe spora ilość LEAFów, natomiast firma na tym nie poprzestaje. Zapowiada, że najbliższa dekada będzie stała właśnie pod znakiem elektrycznych pojazdów z logo Nissana.

Na początek zaprezentowano nowego, w pełni elektrycznego crossovera Ariya. Ma to być nowy flagowy model Nissana. Samochód powinien dobrze się sprzedawać, bo jego cena wyjściowa oscyluje w okolicach 40 tysięcy dolarów. Nie jest to mało, ale jak na elektrycznego crossovera – całkiem przyjemna kwota.

Nissan Ariya – dane techniczne

Zacznijmy jednak od wnętrza – tutaj Nissan gwarantuje najwyższą jakość i nowoczesne technologie. Brzmi patetycznie, ale Ariya będzie wyposażona w system rozpoznawania głosu, a także integrację z systemem inteligentnego domu. Standardem, ale wartym przypomnienia jest oczywiście Alexa i najbardziej znane systemy do trybu samochodowego, czyli Android Auto i Apple CarPlay.

„Dynamiczny” wygląd to nie tylko wygląd, ale także parametry. Nissan zapewnia, że Ariya rozbuja się od zera do setki w niecałe 5 sekund. To już coś. Na dzień dobry otrzymamy do wyboru dwie wersje:

  • jeden silnik FWD (215 KM)
  • dwa silniki – „e-4ORCE” AWD (389 KM)

Jeden pedał do hamowania i przyspieszania

Tak, nowa funkcja, jaka pojawi się w crossoverze Nissana to e-Pedal. Bajer, który umożliwia za pomocą jednego pedału zwalniać, przyspieszać i hamować. Nie jest to nowość, bo system został zamontowany już w Nissanie LEAF, a jego działanie możecie zobaczyć na poniższym filmiku:

Nissan Ariya – moc i zasięgi

W podstawowej wersji Ariya będzie dysponowała akumulatorem 63 kWh. W opcji można wybrać mocniejszy 87 kWh, który pozwoli na osiągnięcie zasięgu nawet 480 kilometrów. Dotyczy to wersji jednosilnikowej.

Premiera

Według informacji, jakie pojawiły się w sieci premiera Nissana Ariya planowana jest na połowę przyszłego roku w Japonii. Wersja amerykańska pod koniec 2021, na temat tej w Europie na razie brak jest informacji. Przyznam, że design i parametry nowego elektrycznego crossovera Nissana robią wrażenie. Cena natomiast jest dość niska, co powinno przyczynić się do mocnego debiutu tego modelu.

źródło: electrek

Zawodowo zajmuje się od ponad 11 lat front-endem. Hobbystycznie pisze, pisze, podróżuje i fotografuje. Spore doświadczenie z WordPress, a także SEO. Mocną stroną zdecydowanie tematyka front-end, WordPress, a także gry, seriale, komiksy i mobile.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *