Wieści Auto Transport

Nikola Badger – hybrydowy, elektryczny pick-up o niesamowitej mocy i zasięgu2 min read

12 lutego 2020 2 min read

Nikola Badger – hybrydowy, elektryczny pick-up o niesamowitej mocy i zasięgu2 min read

Nikola Corporation to kolejna firma, którą warto śledzić. Co prawda nie mają jeszcze gotowego produktu, ale nie boją się konkurować z dużymi graczami. Tym razem zapowiadają pick-upa, który będzie dysponował hybrydowym silnikiem elektrycznym.

Nikola Corporation dała się poznać dzięki kilku projektom. Chcą stworzyć elektryczny skuter wodny, pojazd UTV a ostatnio pokazali plany elektrycznej ciężarówki w 3 wariantach. Niestety, nic z tych planów nie jest bliskich produkcji.

Nikola Badger, czyli kolejny pick-up w stawce

Ostatnio sporo piszemy o pick-upach, nic dziwnego, to bardzo lubiany typ nadwozia. Amerykanie wręcz je kochają — nie zaskakuje więc, że toczony jest pewnego rodzaju wyścig. Wygranym będzie ten, kto pierwszy wprowadzi elektrycznego pick-upa na rynek. Bierze w nim udział Tesla, Rimac, GM z Hummerem oraz nowy gracz, którym jest Nikola.

Nikola Badger

Każdy z tych pojazdów posiada zestaw unikalnych funkcji. Nikola Badger również ma czym się pochwalić. Zacznijmy od tego, że posiada dość nietypowy rodzaj napędu. Będzie to hybryda, która pracować będzie zasilana wodorem lub zmagazynowaną energią. Ktoś mógłby zapytać jak to? Wodór będzie paliwem, które będzie wykorzystywane do produkcji energii elektrycznej i napędzania takiego silnika. W przeciwieństwie do pojazdów wodorowych, jak Toyota Mirai, Nikola Badger posiada też całkiem pojemne akumulatory, które pozwolą na samodzielną jazdę.

Nikola Badger

Zasilanie wodorem (zbiornik 8 kg) pozwoli na przejechanie około 480 km (300 mil). Pojazd pozwoli również na przejechanie kolejnych 480 km dzięki akumulatorom o pojemności 160 kWh. Co ciekawe od 0 do 96 kmh Nikola Badger rozpędzi się w zaledwie 2,9 sekundy. To dzięki silnikowi elektrycznemu o mocy 337 kW (458 KM) oraz szczytowej aż 906 KM. Oprócz tego będzie posiadać też gniazdo, które odda 15 kW.

Nikola Badger

Nikola chwali się, że posiada na wyciągnięcie ręki technologię elektryczno-wodorową o wartości miliardów dolarów. Zdaniem szefostwa nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać ją nie tylko w ciężarówkach, ale i mniejszych jednostkach. Niestety nie wiemy, kiedy Nikola wprowadzi model Badger na rynek. Będziemy jednak uważnie śledzić poczynania firmy.

Więcej informacji na stronie producenta.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x