Auto Wieści

Mercedes-Maybach EQS to elektryk klasy premium, w którym poczujesz się jak na jachcie2 min read

17 września 2021 3 min read

Mercedes-Maybach EQS to elektryk klasy premium, w którym poczujesz się jak na jachcie2 min read

To było do przewidzenia. Do małego grona luksusowych elektrycznych pojazdów dołączą niedługo modele stworzone przez firmy, których nazwy były synonimem prestiżu. Jednym z pierwszych takich modeli będzie Mercedes-Maybach EQS.

Firmy z branży motoryzacyjnej, produkując elektryczne pojazdy, skupiły się w pierwszej kolejności na zaspokojeniu potrzeb klienta masowego. To całkiem zrozumiałe. Teraz gdy rynek ten jest już w pewnym stopniu nasycony paletą dostępnych modeli, pora na zaspokojenie apetytu znacznie bardziej wymagających klientów. Mercedes-Maybach EQS może być jednym z pierwszych elektrycznych modeli klasy „ultrapremium”. Kilka dni temu pokazano wersje przed produkcyjną tego modelu, dołączy on do wielu innych elektrycznych modeli mercedesa, które opisaliśmy tutaj.

Mercedes-Maybach EQS

Koncept bliski produkcji

Concept Mercedes-Maybach EQS oparty jest technicznie na modułowej architekturze dla samochodów elektrycznych klasy luksusowej i wyższej Mercedes-Benz. Będzie ona stanowić podstawę konstrukcyjną kolejnego w pełni elektrycznego modelu – EQS SUV, którego produkcja seryjna rozpocznie się w 2022 r., jeszcze przed Maybachem. Także w nim elektryczny układ napędowy zapewni wyjątkowo płynną i cichą jazdę oraz nowy poziom spokoju i odprężenia we wnętrzu. Zasięgi przewidywane dla architektury SUV-ów Mercedes-EQS wynoszą, według kryteriów cyklu WLTP, ok. 600 kilometrów.

Mercedes-Maybach EQS Mercedes-Maybach EQS Mercedes-Maybach EQS Mercedes-Maybach EQS

Wielu z naszych klientów marki Mercedes-Maybach intensywnie korzysta z komunikacji cyfrowej i stawia najwyższe wymagania naszym cyfrowym rozwiązaniom. Oczekują oni ponadto, że wybrana przez nich marka będzie promować wartości zrównoważonego rozwoju i brać odpowiedzialność za środowisko. Concept Mercedes-Maybach EQS spełnia wszystkie te założenia i jednocześnie jest ucieleśnieniem wysublimowanego luksusu w bardziej progresywnym wymiarze – jego w pełni elektryczny układ napędowy nie tylko umożliwia konsekwentnie ekologiczną mobilność, ale także zapewnia pasażerom nowy poziom spokoju i odprężenia”, stwierdziła Britta Seeger, członek zarządu Daimler AG i Mercedes‑Benz AG, odpowiedzialna za marketing i sprzedaż.

 

„Concept Mercedes-Maybach EQS odzwierciedla przejście tradycyjnej marki luksusowej w bardziej progresywną i w pełni elektryczną przyszłość. Jak każdy Maybach, także i on jest synonimem wyrafinowanego luksusu we wszystkich jego aspektach. Ten przedseryjny pojazd koncepcyjny dowodzi, że najnowocześniejsza technika napędu elektrycznego oraz pionierski system informacyjno-rozrywkowy z ekranem panoramicznym MBUX Hyperscreen doskonale łączą się z właściwym marce Maybach kunsztem rzemieślniczym i ekskluzywnym wyposażeniem. Ta nacechowana pasją kompozycja pieczołowicie dopracowanych detali tworzy unikalne wrażenie samochodowego luksusu. Za sprawą przyszłego, w pełni elektrycznego, modelu SUV nasze aspiracje do roli lidera segmentu high-end zrealizujemy także w obszarze elektromobilności” – powiedział Philipp Schiemer, Head of Top End Vehicle Group w Mercedes-Benz AG i Prezes Zarządu Mercedes-AMG GmbH.

Mercedes-Maybach EQS Mercedes-Maybach EQS

Źródło: Mercedes.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *