Auto Transport Wieści

Mercedes EQT to koncept 7-osobowego VAN-a. Reklamuje go Tony Hawk2 min read

17 maja 2021 2 min read

Mercedes EQT to koncept 7-osobowego VAN-a. Reklamuje go Tony Hawk2 min read

Mercedes, prężnie zmierza do elektryfikacji swojej floty. Po flagowej limuzynie EQS i średniej wielkości SUV-e EQB pora na kolejny pojazd. Kilka dni temu Mercedes przedstawił projekt 7-osobowego VAN-a dla młodszego pokolenia. W ten świat wprowadzi nas legenda skateboardingu – Tony Hawk. Tak, ten Tony!

Nie minęło wiele czasu od prezentacji limuzyny EQS oraz SUV-a EQB a niemiecka firma prezentuje kolejny model. Tym razem to miejski VAN, jakiego jeszcze nie było w ofercie tego producenta. To nowa klasa „T”.

Mercedes EQT dla nowego pokolenia

Nowy Mercedes EQT ma zadebiutować jako nowa klasa o oznaczeniu „T”. W ofercie niemieckiej marki ponoć nie istniał jeszcze odpowiednik takiego samochodu. Jeśli chodzi o wymiary nowego modelu, są one nieco większe od osobowego Vito lub Mercedesa EQV w najkrótszej, kompaktowej wersji. Nowy Mercedes EQV mierzy 4,945/1,863/1,826 mm.

Mercedes EQT

Producent w komunikacie prasowym nie zdradził zbyt wielu precyzyjnych informacji o tym modelu. Nie znamy zasięgu ani jednostki napędowej tego pojazdu. Nie znamy też przybliżonej ceny. Wiemy za to, że na rynku pojawi się już w przyszłym roku (2022).

Mercedes EQT Mercedes EQT

EQT ma dysponować sporą przestrzenią dla pasażera. Ma też umożliwić komfortowe podróżowanie w mieście oraz poza nim. Z obu stron dysponuje przesuwnymi drzwiami. Na tylnym rzędzie umożliwiono montaż dla 3 fotelików dziecięcych. Sufit pojazdu to tafla szkła, które ma wygrawerowane laserowo logo mercedesa – przypominać ma to gwiaździste niebo. Na nowo pomyślano tu o potrzebach klientów, oferując zwiększoną przestrzeń bagażową i demontowalny 3 rząd siedzeń. Mercedes EQV ma być na tyle pakowny, by być idealnym pojazdem dla sportowców, podróżników czy miłośników zwierząt (oraz podróżowania z nimi).

Mercedes EQT Mercedes EQT

Ciekawostką jest fakt, że w podwójnym dnie bagażnika znalazło się miejsce dla elektrycznego longborda, który może być ładowany przez wbudowaną ładowarkę indukcyjną.

Mercedes EQT

Źródło: materiały prasowe.