Auto Wieści

Mercedes EQB to kolejny nowy elektryk tego producenta. Elektryczny SUV ma prawie 300 KM i pomieści 7 osób2 min read

19 kwietnia 2021 3 min read

Mercedes EQB to kolejny nowy elektryk tego producenta. Elektryczny SUV ma prawie 300 KM i pomieści 7 osób2 min read

Kilka dni po premierze pierwszej luksusowej, elektrycznej limuzyny EQS, niemiecki producent prezentuje kolejny elektryczny pojazd. Tym razem jest to sporych rozmiarów SUV, który będzie miał prawie 300 KM mocy i nawet 7 miejsc – to Mercedes EQB.

Elektryczne portfolio Mercedesa stale się powiększa. Do elektrycznego VAN-a EQV oraz dwóch SUV-ów EQA i EQC dołącza pośredni EQB. Utrzymany jest w podobnej koncepcji co pozostałe modele, znacznie odbiega specyfikacją i wyglądem od luksusowego i wizjonerskiego EQS.

Mercedes EQB praktyczny i przemyślany SUV

Mercedes EQB mam wrażenie, że jest przemyślany pod każdym kątem i stanowi przeciwwagę dla pojawiających się szalenie mocnych i szalenie niepraktycznych elektrycznych bolidów. Podczas gdy inne firmy (zwłaszcza azjatyckie) prześcigają się w produkcji coraz to mocniejszych pojazdów, Mercedes skupia się na czymś, co dobrze zna – komforcie podróżowania.

Mercedes EQB

Nowy model, co pewnie zwęszył już każdy fan marki, jest niejako elektryczną wersją modelu GLB – podobieństwo jest widoczne. Również wielkość obu pojazdów jest bardzo zbliżona. Co ciekawe model EQB będzie trzecim modelem produkowanym w węgierskiej fabryce w Kecskemét. Będzie to natomiast pierwszy elektryczny model, który opuści tamtejszy zakład.

Mercedes EQB

 

Mercedes EQB ma 4684 mm długości oraz 1834 mm szerokości. Czyni go to więc całkiem pojemnym SUV-em. Pojazd dysponować będzie bagażnikiem o pojemności od 495 litrów do 1710 litrów (przy złożonych siedzeniach). W sprzedaży dostępna będzie też wersja z 3 rzędem siedzeń, w tej wersji bagażnik będzie mniejszy o 30 l i o 90 l przy złożonych siedzeniach. Mercedes zastrzega, że 3 rząd siedzeń stworzono z myślą o pasażerach, którzy nie będą mieli więcej niż 165 cm wzrostu.

Mercedes EQB Mercedes EQB

Mercedes EQB zadebiutował Chinach, ale niedługo zostanie też zaprezentowany w Europie. Reprezentacyjny model w topowej odmianie AMG posiada napęd na obie osie i legitymuje się mocą 215 kW, czyli około 293 KM. Wersja ta dysponuje akumulatorem o pojemności 66,5 kWh, co ma pozwolić na przejechanie 419 km. Oczywiście nowy EQB dysponuje opcją szybkiego ładowania, co pozwoli naładować baterię z 10% do 80% w 30 minut. Akumulatory pojazdu będą produkowane w fabrykach w Kamenz oraz polskim Jaworze.

Mercedes EQB Mercedes EQB

W Europie Mercedes zaprezentuje kilka wersji silnikowych, z różnymi wersjami akumulatorów. Dostępne będą również wersje z napędem na jedną i dwie osie. Mercedes EQB dostępny będzie w sprzedaży jeszcze w tym roku, niestety nie ujawniono na razie ceny. Można jednak przewidzieć, że będzie ona oscylowała między 230 a 260 tysiącami złotych, za bazową wersję.

Mercedes EQB Mercedes EQB

 

Źródło: materiały prasowe.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *