Aktualności Sprzęt i Akcesoria

Magicshine SEEMEE DV lampa rowerowa z kamerą i bat na kierowców3 min czytania

6 czerwca 2024 2 min read

Magicshine SEEMEE DV lampa rowerowa z kamerą i bat na kierowców3 min czytania

W sprawie bezpieczeństwa i przepisów wszyscy mamy coś za uszami. Nieważne czy jesteśmy kierowcami, pieszymi czy rowerzystami. Tylko ci pierwsi mogą liczyć na kilkutonową stalową ochronę. Tylko ci ostatni pomijani są przez prawo i muszą się mierzyć z pułapkami infrastruktury. Magicshine SEEMEE DV to tylna lampa rowerowa, która dysponuje kamerą bezpieczeństwa.

Rowerzysta nie jest ani pieszym, ani pojazdem mechanicznym. Ciągle musi walczyć o swój kawałek przestrzeni. Ścieżki rowerowe może powstają, ale jest ich za mało, są beznadziejnie zaprojektowane i często niebezpieczne. Sam przez dwa lata dojeżdżałem do pracy rowerem. Chociaż mogłem cieszyć się dzięki temu życiową formą, szybko znienawidziłem trasę, po której podróżowałem. Dziesiątki razy spychano mnie z drogi, wymuszano na mnie pierwszeństwo, a nawet zajeżdżano drogę. Raz dostałem lusterkiem dostawczaka, który wyprzedzał mnie na gazetę. Raz policja zrównała się ze mną w korku i kazała jechać po chodniku! W pewnym momencie chciałem to wszystko nagrywać, bo to istny cyrk. Dla osób, które mają podobne doświadczenia firma Magicshine stworzyła odpowiednie narzędzie.

Magicshine SEEMEE DV

Magicshine to firma, która w tym roku będzie obchodzić swoje 25 lecie. Chociaż marka powstała w Chinach, to podkreśla swój międzynarodowy charakter. To firma, która przez lata budowała swoją renomę, oferując bardzo mocne lampy rowerowe, które dodatkowo były świetnie wykonane i wytrzymałe. Były jednak też stosunkowo drogie, a przez to wybierane tylko przez zawodowców i osoby, jeżdżące w ciężkim terenie.

Magicshine SEEMEE DV

Magicshine SEEMEE DV to jedna z nowości, które firma pokazała na targach Taipei Cycle Show 2004, które odbywały się na początku kwietnia, tego roku. Więc to na tyle świeży produkt, ze warto o nim napisać, ale też na tyle poznany, że trafił już do polskich sklepów rowerowych, gdzie dostaniecie go w za około 599 zł.

Co za tę cenę? Zacznijmy od tego, że to lampa rowerowa z wbudowaną kamerą drogową. Na rynku nie ma zbyt wielu podobnych opcji — mi na myśl, ze znanych firm przychodzi tylko Cycliq oraz Garmin Varia. Magicshine SEEMEE DV nagrywa materiał wideo w rozdzielczości 1080P przy 30 FPS. Obiektyw cechuje się kątem widzenia 146°. Urządzenia posiada WiFi i pozwala na połączenie się ze smartfonem, dzięki dedykowanej aplikacji. Urządzenie działa dokładnie tak jak samochodowe wideorejestratory. Pozwala więc nagrywać materiał na karcie Micro SD w pętli bez obawy o miejsce na dane. Dodatkowo oferuje wykrywanie wypadków i funkcje zabezpieczania materiału wideo.

Garmin Varia eRTL615 – radar rowerowy z łącznością z telefonem teraz w wersji dla rowerów elektrycznych

Kamera wykonana jest z aluminium i posiada certyfikat IPX6, co pozwala na jej używanie w ciężkim deszczu. Sama lampa zbudowana jest tak, by rowerzysta dostrzegalny był z szerokiego kąta. Oferuje też 4 tryby świecenia, z czego najmocniejszy ma 30 lumenów. Akumulator w urządzeniu ma pojemność aż 3600 mAh. Można go doładować poprzez USB C.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Magicshine SEEMEE DV.

Podstawowe dane:

Tryb Low High Flash Eco Flash
Lumeny 10 LM 30 LM 30-0 LM 10-0 LM
Czas działania z włączoną kamerą 10 h 8.5 h 9 h 10 h
Czas działania bez włączonej kamery 35 h 12 h 70 h 110 h

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x