Moto Wieści

LM Creations BMW R Type EV to klasyk z elektrycznym sercem. Restomody w świecie moto to już fakt3 min read

7 lipca 2022 3 min read

LM Creations BMW R Type EV to klasyk z elektrycznym sercem. Restomody w świecie moto to już fakt3 min read

Świat elektrycznych restomodów, gdzie klasyczne samochody dostają elektryczne serce, stale się rozwija. Nic dziwnego, że w świecie jednośladów panować będzie podobna moda. Jednym z pierwszych restomodów jest piękne LM Creations BMW R Type EV, nad którym naprawdę się napracowano.

Upcycling, restomod, elektromod czy jakkolwiek byście to nazwali to zjawisko już całkiem dobrze znane i powszechne w świecie EV. To już nie tylko wyjątkowe i zjawiskowe wozy jak Charge Mustang czy Totem Giulia GT. To również fabryczne Ople, Nissany i zestawy części od Forda. Teraz moda ta naturalnie rozlewa się w środowisku jednośladów. Widząc piękne BMW R nie ma się temu co dziwić, przed osobami chcącymi zelektryfikować swój motocykl piętrzy się pewnie problem natury estetycznej. Jest jednak rozwiązanie!

LM Creations BMW R Type EV

Estetyka ponad wszystko!

Zanim opiszę Wam LM Creations i ich BMW R Type EV warto wspomnieć o jednym problemie. Budowa, renowacja czy modowanie motocykla jest prostsza niż samochodu. To fakt. Karoseria samochodu potrafi jednak ukryć sporo niedociągnięć, na które pozwalają sobie twórcy. Dziesiątki wiązek kabli, niechlujne spawy i łączenia, po prostu brzydkie części — to wszystko ukryć można pod blachą. Liczy się efekt końcowy.

LM Creations BMW R Type EV

W przypadku jednośladów wszystko jest na widoku. Zestawy do elektryfikacji — te gotowe i te skonstruowane samemu — nie wyglądają zbyt dobrze. Akumulator to w zasadzie czarny klocek skrywający ogniwa. Dołożyć tu trzeba grube kable i silnik oraz jakiś sterownik z żeberkami, które będą go dobrze chłodzić. To właśnie problem, by wyszło estetycznie. LM Creations BMW R Type EV ma rozwiązanie!

LM Creations BMW R Type EV

LM Creations BMW R Type EV wygląda świetnie

LM Creations to firma z Holandii, która zajmuje się konstrukcją motocyklów, tunningiem i elektryfikacją. Zmierzyła się ona z podobnym, co powyżej problemem. Rozwiązanie jest kompleksowe. LM Creations prototypuje metalowe odlewy, które pomieszczą całą elektronikę, silnik oraz baterię. W ten sposób klient dostanie zestaw, który oferuje pełną elektryfikację jednośladu, ale wygląda tak, jak gdyby był to tradycyjny silnik.

LM Creations BMW R Type EV

Dodatkowo Holendrzy do zestawu, który proponują, dołożyli skrzynię biegów. Ma to nie tylko pomóc w zaoszczędzeniu cennej energii, ale również dać trochę emocji i feelingu dawnego motocykla. Upalanie gumy na pierwszym biegu i takie tam, sami wiecie ;).

LM Creations BMW R Type EV

LM Creations BMW R Type EV to pierwsza konstrukcja firmy. Postawiono na nią, bo jest dobrze znana i kultowa. Firma oferuje wszelkie części do elektryfikacji pojedynczo, w zestawie (w którym wychodzi to taniej) oraz w opcji, w której wszystko montowane jest w siedzibie firmy (za dodatkową opłatą). Osoby, które wybiorą kompleksowe rozwiązanie, otrzymują w prezencie kask firmy ROEG. LM Creations już w przyszłym roku (2023) będzie oferowało części w szerokiej skali na indywidualne zamówienie.

LM Creations BMW R Type EV charakteryzuje się mocą 20 kW (27,2 KM) i zasięgiem około 80 km (akumulator ma 4.3 kWh).

Poniżej znajdziecie listę części i ich cenę. 

  • Power Unit: €3950,-
  • Battery pack: €4550,-
  • Charger 1,8kw: €950,-
  • Charger 3,3kw: €1450,-
  • Polyfiber cover: €550,-

Zestaw części obejmujący rabat 950 euro oraz kask ROEG:

  • BMW 11kw EV kit 4,3kw battery with 1,8kw charger: €8950,-
  • BMW 11kw EV kit 4,3kw battery with 3.3kw charger: €9450,-

Więcej informacji na stronie LM Creations.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x