Auto Wieści

Lincoln również buduje swojego elektrycznego SUV-a. To już chyba trend2 min read

27 listopada 2019 < 1 min read

Lincoln również buduje swojego elektrycznego SUV-a. To już chyba trend2 min read

To, co dzieje się na rynku aut elektrycznych, a dokładniej w grupie SUV-ów można określić słowami, parafrazując znaną onegdaj reklamę. „Wszyscy mają SUV-a – mam i ja!” – zdaje się wołać każda kolejna firma, która wrzuca do swojego portfolio ten typ pojazdu.

Lincoln swojego SUV-a tworzy na platformie Rivian. Wyjaśnia to pojawiające się od jakiegoś czasu informacje o inwestycji Forda właśnie w Riviana. Nie było jednak pewne, co dokładnie amerykański gigant motoryzacyjny będzie tworzył.

Rynek elektrycznych SUV-ów rośnie w siłę

Lincoln należący właśnie do Forda pracuje nad elektrycznym SUV-em, który będzie posiadał napęd na cztery koła, a ma być wydany w połowie 2022 roku. Na razie brak jest jakichkolwiek szczegółów, a o całej sprawie informuje Reuters. Ma to być model z grupy „premium” i być może będzie bezpośrednim rywalem pickupa od General Motors, o którym pisaliśmy kilka dni temu. Będzie to kolejny konkurent, bo przypomnijmy, że kilka dni temu Tesla zaprezentowała swojego Cybertrucka, o którym wciąż jest głośno, a do premiery jeszcze sporo czasu.

General Motors ogłasza, że ich elektryczny pickup trafi na rynek w 2021 roku

Takie ruchy Forda wydają się logiczne. Lincoln nie straci czasu na tworzenie swojej platformy, opierając pojazd na Rivianie. Dzięki temu dość szybko ich elektryk powinien pojawić się na rynku. Tworzenie czegoś od zera zajęłoby lata. Być może udany start takiego SUVa będzie początkiem głębszej współpracy pomiędzy Fordem i Rivianem.

Zdaniem Rozładowanych:

SUVy w Polsce nie są jeszcze aż tak popularne, jak to ma miejsce w Stanach Zjednoczonych. Właśnie tam tego typu samochody są na porządku dziennym, w sedanach czy hatchbackach wygląda się po prostu dziwnie i często są powodem do drwin. Uważam, że producenci najwyraźniej wiedzą, w którą grupę produktową „uderzyć”, aby wypromować elektryczne pojazdy. Bo jak nie SUVy, to co?

Zawodowo zajmuje się od ponad 11 lat front-endem. Hobbystycznie pisze, pisze, podróżuje i fotografuje. Spore doświadczenie z WordPress, a także SEO. Mocną stroną zdecydowanie tematyka front-end, WordPress, a także gry, seriale, komiksy i mobile.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *