Wieści

Lime będzie podnosić hulajnogi z chodników1 min read

25 marca 2019 2 min read

Lime będzie podnosić hulajnogi z chodników1 min read

O elektrycznych hulajnogach było ostatnio dość głośno. Głównie za sprawą protestów osób niewidomych i niedowidzących, które potykały się o pozostawiane na chodnikach urządzenia. Firma Lime wraz z rozpoczynającym się sezonem wiosennym postanowiła zrobić z tym porządek.

Firma uruchomiła właśnie specjalne patrole, które będą odpowiedzialne za porządek z hulajnogami w miastach, gdzie działają wypożyczalnie Lime. Są to dedykowane grupy pracowników w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.

lime

Według zapewnień firmy, patrol taki reaguje błyskawicznie na zgłoszenia spływające na infolinię Lime. Oprócz tego działają prewencyjnie, przemierzając miasto i szukając hulajnóg, które mogą przeszkadzać spacerowiczom. Następnie przemieszczają takie hulajnogi w miejsca, które nie stwarzają zagrożenia. Każdego członka takiego patrolu bardzo łatwo można rozpoznać dzięki charakterystycznym, odblaskowym kamizelkom. Oznaczone są one logotypem Lime. Liczba takich patroli jest zmienna, zależna od sytuacji, jaka jest w danym mieście, a także od liczby urządzeń.

lime

Oczywiście nie jest to ostateczne rozwiązanie problemu, bo najważniejszą kwestią jest odpowiedzialność osób, które korzystają z takich hulajnóg. Nie jest to też zachęta do porzucania urządzeń, bo „ktoś po mnie posprząta”. Warto pamiętać, że kiedy wynajmujemy taką hulajnogę, jesteśmy odpowiedzialni za nią teraz, a także powinniśmy świadomie wybierać miejsce, gdzie ją pozostawimy.

lime

Jeśli znajdziemy nieprawidłowo porzucone hulajnogi, warto skorzystać z kontaktu z infolinią Lime bądź też ich adresu mailowego. Wszelkie dane znajdziecie pod adresem www.li.me/pl/help.

Zawodowo zajmuje się od ponad 11 lat front-endem. Hobbystycznie pisze, pisze, podróżuje i fotografuje. Spore doświadczenie z WordPress, a także SEO. Mocną stroną zdecydowanie tematyka front-end, WordPress, a także gry, seriale, komiksy i mobile.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x