e-MTB

LAND District – fajny, elektryczny i pięknie prosty motocykl z USA2 min czytania

9 lutego 2023 3 min read

LAND District – fajny, elektryczny i pięknie prosty motocykl z USA2 min czytania

Trochę ostatnio narzekałem na dużych producentów jednośladów, którzy przespali swoją chwilę. Kolejnym dowodem jest LAND District — elektryczny motocykl z Cleveland, który jest już w sprzedaży!

Z jednej strony, nic za bardzo się nie dzieje z drugiej Honda zapowiada nowe elektryczne motocykle i skutery. Kilka innych dużych firm również ma „jakieś tam” plany. W tym samym czasie kilka pojawiają się kolejni nowi gracze na rynku elektrycznych jednośladów, którzy potrafią niesamowicie szybko reagować na potrzeby rynku. Jedną z kolejnych takich firm jest LAND District, które pochodzi z USA i ma związek z jedną z ciekawszych manufaktur z tamtego regionu.

LAND District – 2 wersje i aż 12 możliwości konfiguracji

Zacznijmy od początku LAND MOTORS. Produkuje ręcznie swoje motocykle pod jednym dachem, korzystając z doświadczenia pracowników, które łącznie daje 50 lat. To ważne jednak, by zaznaczyć, że grupa pracowników jest malutka. Firmę założyli, jeśli dobrze zrozumiałem pracownicy, którzy przez 12 lat pracowali w Clevland Cyclewerks — dobrze znanej manufaktury, która produkuje rewelacyjne motocykle. W 2020 postanowili oni założyć własną markę, która koncentrować się będzie na pojazdach elektrycznych.

LAND District LAND District

W ten sposób powstał LAND District. To motocykl, który występuje w wersji cywilno-miejskiej oraz w wersji scrambler. Oba te modele można w dużym stopniu zmodyfikować przy zamówieniu. Wybiera się tu nie tylko kolor, felgi czy pojemność akumulatora, ale również spośród wielu dodatkowych akcesoriów.

LAND District LAND District

LAND District posiada silnik centralny o mocy 11,5 kW oraz 17 kW w szczycie (23 KM). Cechuje się też wysokim, bo 280 Nm momentem obrotowym. Motocykl nie ma oczywiście skrzyni biegów, ale pozwala wybrać jeden z 4 trybów jazdy. W najmocniejszym trybie osiąga on pełnie mocy i pozwala się rozpędzić do ponad 110 kmh.

LAND District LAND District

LAND District można zamówić z 3 akumulatorami do wyboru – 2.1 kWh, 4.2 kWh oraz 6.4 kWh. Daje to odpowiednio 40 km zasięgu, 80,5 km zasięgu oraz 130 km zasięgu — przy wybraniu najmocniejszego trybu jazdy.

LAND District LAND District LAND District LAND District

Pojazd można zamawiać za pośrednictwem oficjalnego konfiguratora. Każda sztuka budowana jest ręcznie, pod konkretne zamówienie. Podstawowy model LAND District Scrambler to koszt 7800 USD (34,200 zł) za model uliczny z największą baterią i dodatkowymi akcesoriami producent liczy sobie 12,400 USD (około 54,400 zł).

Więcej informacji na stronie LAND MOTORS.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jutro

A to nie rower elektryczny?

Robson

Rozumiem że na to trzeba mieć prawo jazdy kategorii A?

Last edited 1 rok temu by Robson
4
0
Would love your thoughts, please comment.x