Moto Wieści

Kymco już w czwartek pokaże nowe pojazdy. Jednym z nich będzie elektryczny motocykl2 min read

23 listopada 2020 2 min read

Kymco już w czwartek pokaże nowe pojazdy. Jednym z nich będzie elektryczny motocykl2 min read

Na początku miesiąca dotarła do nas smutna wiadomość, że podobnie jak wielu innych producentów również Kymco nie zdecyduje się wsiąć udziału w międzynarodowych targach motocyklowych w EICMA w Mediolanie (które miały miejsce od 5 do 8 listopada). Szkoda, bo firma ma w tym roku do pokazania co najmniej dwa pojazdy, jeden zainteresował nas szczególnie. To elektryczny motocykl!

Kymco to chyba jeden z popularniejszych producentów skuterów i quadów w naszym kraju. Tajwańska firma, początkowa zajmowała się wsparciem produkcji części dla Hondy, a z czasem produkowała niektóre z jej modeli na licencji. Od ponad 30 lat to jednak niezależny producent, który ma spore doświadczenie w produkcji tanich w eksploatacji pojazdów. W ciągu zaledwie 24 lat firma stała się liderem na tajwańskim rynku. Od jakiegoś czasu widzimy zainteresowanie firmy nowoczesnymi technologiami, pojazdami elektrycznymi oraz aspiracjami do miana producenta pojazdów premium, oraz sportowych.

Elektryczne Kymco już w czwartek 26 listopada

Jak wspomniałem Kymco nie będzie brało udziału w żadnych znaczących targach jak EICMA. Szkoda, bo w zeszłym roku zaskoczyła nas na nich projektem elektrycznego i superszybkiego motocykla SuperNEX. Również i w tym roku Kymco ma dla nas elektryzujące wieści.

Wiemy o dwóch pojazdach, które zaprezentować chce firma z Tajwanu. Pierwszy z nich to trójkołowy maxi skuter przypominający Piaggio MP3. Ten jest jednak spalinowy, więc nie bardzo nas interesuje ;).

Kolejnym modelem jest elektryczny motocykl. Nie wiemy o nim zbyt dużo, możemy jedynie wyłapać kilka detali z kilkunastosekundowego spotu, który umieszczono w serwisie YT (to ten film powyżej). Jeśli przypatrzymy się szczegółom, możemy dostrzec ramę, która pomieści sporej wielkości baterie — co już samo w sobie świadczy o tym, że to model o sporej mocy i zasięgu. Widzimy też krzykliwą linię i elementy wskazujące na to, że może być to model kierowany do fanów prędkości.

Na potwierdzenie powyższego nie będziemy musieli długo czekać. Kymco organizuje prezentacje za pośrednictwem internetu. Będzie miała ona miejsce już w czwartek 26 listopada.

Źródło: Kymco.