Aktualności e-Gravel i Szosa

Boisz się o swój rower? Knog Scout to głośny alarm z detekcją ruchu i wsparciem dla Apple Find My3 min czytania

12 lipca 2022 3 min read

Boisz się o swój rower? Knog Scout to głośny alarm z detekcją ruchu i wsparciem dla Apple Find My3 min czytania

Wraz ze wzrostem sprzedaży rowerów, wzrosła również ich kradzież. Wiele osób zastanawia się jak zabezpieczyć swój rower. Knog Scout to kolejne pomysłowe rozwiązanie, które zadebiutuje niebawem na rynku.

W moim otoczeniu jest sporo osób, które kupiło ostatnimi czasy rower. Każda z nich zastanawia się czym zabezpieczyć się przed potencjalną kradzieżą. Ja mam dwie tradycyjne blokady a rower i tak trzymam w domu — zawsze mam też na niego oko. Sebastian podobnie, przy czym ukrył w rowerze jeszcze AirTaga.

AirTagi to ostatnio prawdziwy hit. Powstają dla nich nawet dedykowane akcesoria rowerowe, jak to montowane w oponie dziwactwo. Jedna z moich ulubionych firm — australijski Knog, ma coś jeszcze lepszego! To Knog Scout, głośny alarm z lokalizatorem i czujnikiem ruchu.

Knog Scout

Knog Scout przemyślany produkt i świetne wykonanie

Apple AirTag to świetne rozwiązanie na miarę naszych czasów. To jednak też czasami za mało. Problem tkwi zarówno w tym, że tej małej pastylki nie widać jak i w tym, że można ją zobaczyć. Chodzi mi o to, że gdy potencjalny bandzior wie o pastylce, spróbuje ją wyciągnąć. Gdy o niej nie wie, zabierze rower, niczym się nie przejmując. AirTag przyda się, więc gdy mamy czas na reakcje lub stracimy rower pośród gęstej sieci, gdzie będzie można prześledzić ruchy złodzieja.

Knog Scout najlepszy kompan Twojego roweru i największy wróg podłych złodziei [recenzja]

Knog Scout

Knog Scout rozwija tę ideę. Samo urządzenie jest małe — ma wymiary 106 mm/26 mm/8 mm. Waży zaledwie 25 gramów. Montaż urządzenia odbywa się za pośrednictwem dwóch śrub, tak aby przykręcić Knog Scout pod koszykiem bidonu. Nie trzeba więc rezygnować miejsca na bidon. Producent przewidział możliwość personalizacji urządzenia za sprawą kolorowych osłonek, tak by lepiej współgrało to z wyglądem naszego roweru a alarm był dodatkowo widoczny.

Knog Scout

Zasada działania urządzenia jest prosta. To w zasadzie głośny 85-decybelowy alarm, który aktywowany jest poprzez czujnik ruchu. Dodatkowo sprzęt wspiera tak samo jak Apple AirTag lokalizację w aplikacji Apple Find My. Dzięki czemu w trybie niemal rzeczywistym można śledzić lokalizacje roweru. Oczywiście wszystko w tym przypadku zależy od gęstości sieci WiFi w naszym mieście.

Knog Scout

Knog Scout można uzbroić i rozbroić dedykowaną aplikacją na iPhone, która łączy się z urządzeniem poprzez Bluetooth. Co ciekawe wewnętrzny akumulator urządzenia sprawia, że Knog Scout pracuje nawet przez 6 miesięcy. Po rozładowaniu wystarczy naładować go poprzez port USB Typu C. Alarmowi niestraszna jest nawet najmocniejsza ulewa — certyfikowany jest bowiem normą IP67. Na jego obudowie znalazło się też miejsce dla kilku LEDów — informują one o stanie baterii oraz o tym czy alarm jest uzbrojony.

Knog Scout

 

Knog Scout
Zwróćcie uwagę na niestandardowe śruby, których złodziej nie odkręci w prosty sposób. Ważne są też rozmiary, konkurencja oferuje alarmy wielkości głośnika Bluetooth. Ten jest bardziej ergonomiczny i dużo lżejszy!

Alarm Knog Scout już niedługo trafi do sprzedaży, popularność tej firmy w naszym kraju pozwala sądzić, że szybko również zobaczymy go na półkach rodzimych sklepów. Cena urządzenia to 94.95 AUD, czyli po przeliczeniu około 310 zł.

Więcej informacji o Knog Scout.

Sklep internetowy Knog ze stroną produktu.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x