Wieści Auto

KIA wyprodukuje samochód Apple. Umowa opiewa na 3,6 miliarda dolarów, produkcja samochodu w USA2 min read

4 lutego 2021 2 min read

KIA wyprodukuje samochód Apple. Umowa opiewa na 3,6 miliarda dolarów, produkcja samochodu w USA2 min read

Niedawno Apple rozmawiało z kilkoma firmami na temat rzekomej współpracy przy produkcji ich samochodu. Okazuje się, że naprawdę musi być coś na rzeczy, bo na jaw wypływają kolejne rewelacje. Odpowiedzialnym za produkcje miałby być nie sam Hyundai a zależna od niego KIA. Apple miałoby też sporo zainwestować w koreańskiego producenta. Oczywiście jeśli to wszystko okaże się prawdą.

Od kilku tygodni świat znowu żyje tematem samochodu Apple. Sami w ostatnim czasie opublikowaliśmy też dwa artykuły na ten temat, które dostępne są pod tym i tym adresem. Temat znowu powrócił, gdy sprawą zajęła jedna z największych gazet codziennych w Korei Dong-A Illbo.

Apple wybrało KIA i zainwestuje w nią aż 3.6 miliarda dolarów

Koreańska gazeta codzienna Dong-A Illbo wydawana jest już od przeszło 100 lat. W obecnej drukowanej formie dociera do około 1,2 miliona ludzi. Łącznie wydawnictwo z pozostałymi tytułami dociera do nawet 52 milionów osób. Globalna edycja przedrukowywana jest w 90 miastach na całym świecie. Dong-A Illbo współpracuje blisko z kilkoma najważniejszymi dziennikami jak The Times czy Asahi Shimbun. Źródła rewelacji, które zdradza, a my przekazujemy Wam, nie chce podać. Prawdopodobnie dla dobra swoich informatorów.

kia
KIA posiada możliwości, by stworzyć dowolny pojazd. Nawet taki odpowiadający Apple.

 

Oddzielanie plotek od informacji prawdziwych to nie lada wyzwanie, ufamy jednak, że dziennik z taką historią i powiązaniami może dysponować informacjami niejawnymi. Przekazano w nim, że umowa może zostać podpisana już za dwa tygodnie – 17 lutego. Wyjawiono też, że na jej mocy wprowadzono by na rynek samochody Apple w 2024 roku. Planowana produkcja zakłada 100 000 sztuk samochodów rocznie i ma się odbywać w fabryce KIA w Georgii w USA. Lokalne ceny akcji KIA podskoczyły na tę wieść o 14,5%. Miał pewnie na to wpływ fakt, że Apple zainwestuje w ramach umowy aż 3,6 miliarda dolarów.

Nie po raz pierwszy z resztą. Przy poprzedniej informacji o współpracy Apple-Hyundai-KIA, ceny Hyundai podskoczyły o rekordowe 19,42%, ustalając historycznie wysoki kurs. Serwis Bloomberg, postanowił zapytać o stanowisko zarówno Apple jak i KIA. Niestety, jak zwykle obie firmy odmówiły skomentowania sprawy.

Źródło: Bloomberg.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x