Lifestyle Wieści

Niesamowity Ken Block i cztery pierścienie elektrycznego Audi. To brzmi jak ciekawa przygoda3 min read

24 września 2021 3 min read

Niesamowity Ken Block i cztery pierścienie elektrycznego Audi. To brzmi jak ciekawa przygoda3 min read

Neuburg nad Dunajem, 22 września 2021 r. Cztery pierścienie i słynny amerykański kierowca Ken Block, będą wspólnie realizować ekskluzywne projekty z dziedziny elektromobilności. Tak Audi zaczyna treść komunikatu prasowego — trzeba przyznać, zapowiada się jak ciekawa historia!

Ken Block to utalentowany kierowca rajdowy i rally crossowy. Wiele osób zna go również jako bohatera niesamowicie efektownych filmów z serii „Gymkhana”. Po latach spędzonych w spalinowych bestiach pora na coś nowego. To elektryczne sportowe model Audi.

Ken Block Audi

Ken Block ukształtowany przez Audi

Ken Block twierdzi, że nawiązując współpracę z niemiecką marką z Ingolstadt, wraca niejako do korzeni swojej samochodowej pasji. To właśnie Audi rozpaliło miłość do motosportu w nastoletnim chłopaku. Chodzi tu zapewne o kultowe Audi Sport quattro S1, które w tym czasie królowało na rajdowych odcinkach a w stanach zasłynęło z rekordowego przejazdu na Pikes Peak. Jak mówi Ken Block, to niezwykle interesujące wracać do tego momentu i przeżywać go na nowo, otwierając nowy rozdział w swoim życiu.

Podczas ostatniej wizyty w siedzibie Audi, Amerykanie miał możliwość poprowadzić kilka legendarnych, wyścigowych i rajdowych wozów. Były wśród nich Audi Sport quattro S1, Audi V8 quattro DTM i futurystyczne Audi e-tron Vision Gran Turismo.

Oczywiście Ken Block nie mógł przegapić okazji, by przetestować najmocniejszy pojazd elektryczny, jaki obecnie znajduje się w gamie modelowej AUDI AG. „Audi RS e-tron GT naprawdę mnie zaskoczyło” – mówi Block. „Jego design jest wykwintny – samochód stworzono z wielką dbałością o szczegóły i perfekcyjnie wykończono. Wrażenia z jazdy są niesamowite: jest niesamowicie szybki i bardzo dobrze się prowadzi. Środek ciężkości jest bardzo nisko, dzięki czemu można szybko zmieniać kierunek jazdy.

Ken Block Audi

Ken Block w elektryku zadziwił cały świat

Pewnie wiele osób uważa Kena Blocka, za prawdziwego „petrol heada”, który uwielbia dymiące i potężne spalinowe „v ósemki”. Ken Block zdaje sobie sprawę z okoliczności, w jakich znajduje się świat, dokonuje on również ostatnio pewnego przewartościowania i testuje oraz ściga się różnymi samochodami elektrycznymi.

„Mobilność elektryczna to przyszłość” – mówi Block. „Widzę samochód elektryczny jako ogromny krok naprzód dla nas jako społeczeństwa, w celu stworzenia czegoś, co może nie tylko zmniejszyć emisję, ale miejmy też nadzieję, uczyni naszą planetę lepszym miejscem do życia. Ale to nie wszystko: chodzi również oczywiście o osiągi tych aut. Uwielbiam wszystko, co pozwala mi jechać szybciej. Samochody elektryczne to potrafią. A jeśli chodzi o dźwięk, to mam dzieci, które się tym nie przejmują. Uważają, że dźwięk samochodów elektrycznych jest tak samo fajny, jak dźwięk silników spalinowych.”

Ken Block Audi

Ken Block i Audi współpracę w dziedzinie elektrycznej mobilności zaczynają od zaraz i to na zasadach wyłączności. „Audi to 'Vorsprung durch Technik – przewaga dzięki technice’” – mówi Oliver Hoffmann, członek zarządu AUDI AG ds. rozwoju technicznego. „Każdego dnia staramy się poszerzać granice, by tworzyć przyszłość mobilności. Naszym celem jest zafascynowanie klientów progresywnym designem, innowacyjną techniką i szerokim cyfrowym ekosystemem. Cieszę się, że udało nam się przyciągnąć Kena Blocka i jego zespół do Audi.”

 

„Ken Block podziela naszą miłość do najwyższych osiągów” – mówi szef marki Audi Henrik Wenders. „Ma też ogromny dar inspirowania ludzi. Uzbrojony w swój nieszablonowy sposób myślenia, będzie nam towarzyszył w drodze ku elektryzującej przyszłości. Witamy w zespole!”

 

„W Audi, sporty motorowe torują drogę technologiom przyszłości” – mówi Julius Seebach, dyrektor zarządzający Audi Sport GmbH, odpowiedzialny w Audi za sporty motorowe. „Elektryfikacja napędu zmienia reguły gry, tak jak kiedyś napęd quattro. Zarówno Ken Block, jak i my, mamy w zanadrzu ekscytujące projekty, które doskonale wpisują się w naszą strategię.”

Źródło: Audi.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x