Auto Wieści

Jaguar zwiększy zasięg modelu i-Pace aktualizacją oprogramowania2 min read

9 grudnia 2019 2 min read

Jaguar zwiększy zasięg modelu i-Pace aktualizacją oprogramowania2 min read

Jeden z klientów Jaguara, który zakupił model i-Pace, napisał do redakcji serwisu Electrek.co w sprawie zaskakującej wiadomości, jaką otrzymał od producenta swojego samochodu. Jaguar zwiększy zasięg pojazdu za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania układu pojazdu.

Malcolm Bird, bo to on jest nadawcą wiadomości, otrzymał wiadomość e-mail od Jaguara na temat „programu zwiększenia zasięgu” dla modelu i-Pace. Niestety w celu aktualizacji, właściciel będzie musiał pofatygować się do dealera. Jaguar podkreśla jednak, że naprawdę warto to zrobić.

Większy dystans dzięki serii wyścigów Jaguar I-PACE eTROPHY

Wyścigi Jaguar I-PACE eTROPHY to seria, która towarzyszy Formule E. Ścigają się w niej specjalnie przygotowane do tego modele i-Pace. Wygląda na to, że chodzi tu nie tylko o sportowe emocje, korzyści odniosą też cywilne wersje pojazdu.

Odkryte poprawy parametrów dotyczą zmiany rozłożenia momentu obrotowego w trybie ECO. Udoskonalenia termiczne sprawią natomiast, że aktywne łopatki chłodnicy będą się zamykać częściej, aby poprawić aerodynamikę. Akumulator będzie również pracował na niższym poziomie naładowania niż poprzednio, bez wpływu na zdolność prowadzenia, trwałość lub wydajność.

Jaguar i-pace

Jaguar zaznaczył, że analiza danych i wynikająca z niej poprawa miały miejsce zarówno podczas wyścigów, jak i w warunkach normalnych. Zdecydowano się na ponowną kalibrację systemu hamowania regeneracyjnego w celu wydajniejszego pozyskiwania energii, gdy akumulator jest w wysokim stanie naładowania i odzyskiwania większej ilości energii przy niższych prędkościach.

Aktualizacja przyniesie zysk w postaci zasięgu większego o prawie 30 kilometrów. Aktualizacja na tym się nie kończy. Ulepszono też system obliczania zasięgu oraz interface użytkownika, który stanie się czytelniejszy. W celu aktualizacji każdy właściciel będzie musiał pofatygować się sam do salonu. Jaguar obiecuje jednak, że dzięki tej aktualizacji następne aktualizacji nie będą wymagać już obecności w salonie. Ważnym faktem jest też informacja, że aktualizacja jest bezpłatna dla wszystkich właścicieli pojazdu.

Zdaniem Rozładowanych:

To świetna wiadomość. Nie tylko Tesla ma realny wpływ na ulepszanie właściwości i parametrów jezdnych samochodu. To też dowód, jak wielki potencjał drzemie w pojazdach EV. Ciekawym wydaje się też fakt, że w uzyskaniu usprawnień pomogła sportowa seria wyścigów Jaguara.

Źródło: Electrek.co

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *