Wieści Auto

IONIQ to nowa marka Hyundai dla pojazdów elektrycznych. Ma być nowoczesna i przystępna3 min read

10 sierpnia 2020 2 min read

IONIQ to nowa marka Hyundai dla pojazdów elektrycznych. Ma być nowoczesna i przystępna3 min read

Od połowy marca jedna z popularniejszych atrakcji Londynu, London Eye jest zamknięta dla odwiedzających. Kilka wozów z pracownikami pod konstrukcją młynu nie wzbudzało podejrzeń mieszkańców. Zamknięcie obiektu to dobry czas na konserwacje i remonty. Po ich odjeździe zauważono dodatkową konstrukcję. Dopiero w nocy, wszystko stało się jasne. London Eye to wielka litera „Q”. To symbol czegoś nowego. Symbol nowej marki Hyundai — IONIQ!

Atrakcyjna kampania wizualna niesie za sobą przesłanie. Ponowne otwarcie tej atrakcji to nowy początek, na nowych zasadach. To również początek nowej marki elektrycznej IONIQ, która działać będzie w strukturach Hyundai.

IONIQ zaprezentuje 3 modele, pierwszy już w przyszłym roku

Ponowne otwarcie London Eye, wraz z początkiem tego miesiąca było ponoć symbolem dla mieszkańców Londynu. To początek nowego świata który, chociaż dręczony pandemią, stawia jej czoła i dostosowuje się do panujących warunków. Hyundai wykorzystał ten czas na początek czegoś innego. Stworzył dedykowaną elektrycznym pojazdom markę, która ma być nowoczesna, ale dalej przystępna dla nabywców.

IONIQ Eye

Nie zmieniło się podejście firmy do innowacyjności, ta cechuje ją od początku założenia w 1967 roku. Od tamtego czasu niezwykle ważnym było dla firmy atrakcyjne wzornictwo. Potwierdzają to liczne pojazdy koncepcyjne oraz całkiem interesujące modele produkcyjne.

IONIQ zdradza kilka szczegółów odnośnie swojej przyszłości. Marka IONIQ to odwołanie do projektu o tej samej nazwie z 2016 roku, gdy pokazano model zasilany aż 3 różnymi źródłami zasilania. W ciągu najbliższych 4 lat zobaczymy trzy modele, które oparte będą ma platformie E-GMP. Pierwszy z modeli zostanie pokazany już w przyszłym roku.

IONIQ 5 / IONIQ 6 / IONIQ 7

Hyundai pod nową marką wprowadzi na rynek gamę pojazdów elektrycznych, nazywanych numerycznie. Liczby parzyste  oznaczać będą sedany a nieparzyste SUV-y.

IONIQ

Pierwszym modelem pod marką IONIQ będzie IONIQ 5 średniej wielkości CUV, który zostanie wprowadzony na rynek na początku 2021 roku. IONIQ 5 jest oparty na koncepcji EV ’45’, którą Hyundai zaprezentował na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym (IAA) 2019 we Frankfurcie w hołdzie do swojego pierwszego samochodu koncepcyjnego. Projektanci IONIQ 5 czerpali inspirację z przeszłości i zintegrowali go z „pikselami parametrycznymi”, unikalnym elementem projektu, który projektanci Hyundai będą nadal włączać do przyszłych modeli IONIQ.

W 2022 roku Hyundai wprowadzi sedan IONIQ 6, który jest oparty na najnowszej koncepcji firmy EV „Prophecy”, zaprezentowanej w marcu; następnie IONIQ 7, duży SUV na początku 2024 roku. Kultowy wygląd zewnętrzny Prophecy charakteryzuje się aerodynamiczną sylwetką o doskonałych proporcjach.

Podobnie projekty pojazdów IONIQ będą miały wspólny motyw „Ponadczasowa wartość”. Pojazdy będą inspirowane wcześniejszymi modelami, ale będą pomostem do przyszłości.

Manifest IONIQ:

IONIQ flipped the switch.

Redefining everyday experiences
Unlocking life changing mobility

But that was just the beginning
Because progress never stops

What if we re-think the future mobility?
A future not to look forward to
But a reality of everyday

What if we gave greater meaning to
How we work, play and experience life?

Building and shaping
Individual lifestyles, together

You don’t drive electric.
You live electric. Hyundai IONIQ

Źródło: Materiały prasowe.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *