Auto Wieści

Inspirowany Mustangiem, elektryczny SUV od Forda lada chwila wjedzie na drogi!2 min read

25 października 2019 2 min read

Inspirowany Mustangiem, elektryczny SUV od Forda lada chwila wjedzie na drogi!2 min read

O elektrycznym Mustangu pisał Daniel kilka miesięcy temu w swoim tekście. Wtedy chodziło jednak o klasyka z elektrycznym napędem. Jednak nieco ponad rok temu, Ford zapowiedział elektryczny crossover, który jest inspirowany Mustangiem. Teraz przyszedł czas na pokazanie, co oznacza owa inspiracja.

Nie bez powodu użyłem w tytule „lada chwila”, bo czymże jest kilka miesięcy w skali rozwoju technologii motoryzacyjnej na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. SUV o napędzie elektrycznym od Forda pojawi się 17 listopada na targach LA Auto Show. Na ulice powinien wyjechać w pierwszej połowie 2020 roku.

Do tej pory niewiele wiadomo na temat elektryka, jedynie Ford co jakiś czas uchylał kolejne rąbki tajemnicy. Były to jednak rąbki dotyczące wyglądu, specyfikacji było jak na lekarstwo. Niedawno uruchomiono również specjalną stronę internetową, gdzie dowiadujemy się, że Ford chce wypuścić SUV-a, który będzie miał zasięg minimum 300 mil. Tym samym dorównywałby Tesli, która przoduje na rynku aut elektrycznych.

Elektryczne pojazdy do dla Forda przyszłość

Ford nie ukrywa, że stawia na przyszłość związaną z elektrycznymi pojazdami. Zresztą nie ma w sumie innej opcji. Prezes Forda jest zagorzałym zwolennikiem napędów elektrycznych. Według niego hybrydy to tylko technologia przejściowa. Postawiono w związku z tym na rozwój pojazdów całkowicie elektrycznych. Zupełnie inna droga niż Toyoty, która upiera się przy hybrydach. Japońskiemu producentowi nie ma co się dziwić, zainwestowali ogromne pieniądze w rozwój „mieszanych” samochodów, trudno się teraz z tego wycofać.

W ubiegłym roku Ford stwierdził, że wyda 11 miliardów dolarów tylko po to, aby w roku 2022 mieć w swoim portfolio o 16 elektrycznych pojazdów więcej. Przyznaję, że to ambitne plany. SUV wzorowany na Mustanga to tylko jeden z projektów. Firma rozwija także elektrycznego Riviana, a z Volkswagenem pracuje m.in. nad rozwojem technologii autonomicznych aut.

Premiera SUV-a odbędzie się za niespełna trzy tygodnie, jak tylko otrzymamy więcej informacji, na pewno będziemy je przekazywać.

źródło: techcrunch.com

Zawodowo zajmuje się od ponad 11 lat front-endem. Hobbystycznie pisze, pisze, podróżuje i fotografuje. Spore doświadczenie z WordPress, a także SEO. Mocną stroną zdecydowanie tematyka front-end, WordPress, a także gry, seriale, komiksy i mobile.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *