Auto Wieści

Hyundai Prophecy sprawił, że opadła mi szczęka (kilkukrotnie)2 min read

5 marca 2020 3 min read

Hyundai Prophecy sprawił, że opadła mi szczęka (kilkukrotnie)2 min read

Nie pierwszy raz Hyundai pokazuje koncept, który ma zrobić na nas wrażenie. Po raz pierwszy chyba widzimy jednak tak piękny, elektryczny pojazd, który zamiast kierownicy wykorzystuje joystick. Poznajcie Hyundai Prophecy, który pokazuje przyszłość koreańskiego producenta.

„Stworzyliśmy ikonę, która wyznacza nowy standard w segmencie pojazdów elektrycznych, a także wznosi filozofię projektowania Hyundaia na jeszcze wyższy poziom. Częścią nowej wizji jest Optymistyczny Futuryzm, którego ucieleśnieniem jest koncept Prophecy. Założeniem Optymistycznego Futuryzmu jest zbudowanie emocjonalnej więzi pomiędzy ludźmi i samochodami” – SangYup Lee, Szef Globalnego Centrum Projektowego Hyundai.

Hyundai Prophecy

Hyundai Prophecy łączy styl Noir z przyszłością

Wygląd prototypowego modelu Prophecy w pełni wyraża filozofię zmysłowego i sportowego charakteru, które mają cechować pojazdy marki Hyundai. Mnie osobiście projekt firmy kojarzy się ze stylem Noir, który zadomowił się w popkulturze i designie. Mam też naturalne skojarzenia ze złotą erą Porsche oraz z modelami 935 „Robi Dick” czy pierwszym turbo doładowanym 911 (Type 930) i spoilerem „Wcale Tail”.

Hyundai Prophecy

Obłe linie, tył stylizowany na kształt luksusowej łodzi oraz sylwetka, której kształt przywodzi na myśl kamienie oszlifowane przez działanie wiatru i deszczu — to przepowiednia Hyundai.

Hyundai Prophecy

Projekt nadwozia zapewnia doskonałą aerodynamikę. Znaczenie mają tu też felgi, które mają kształt skrzydeł samolotu. Poprawia to aerodynamikę, co jest ważne w przypadku zasięgu pojazdów elektrycznych. Tylny spoiler zwiększa docisk pojazdu, co ma poprawiać prowadzenie pojazdu przy dużych szybkościach.

Hyundai Prophecy

Ledowe lampy przypominają poszczególne piksele na ekranie komputera. Po raz pierwszy pojawiły się w koncepcie „45”, zostały zastosowane w przednich reflektorach, tylnych lampach oraz na spoilerze. Teraz będzie to element rozpoznawczy nowych pojazdów firmy.

Hyundai Prophecy Hyundai Prophecy Hyundai Prophecy

Przepływ powietrza pod samochodem będzie miał ogromne znaczenie przy chłodzeniu ogniw. Dlatego przedni wlot powietrza jest aż tak szeroki.

Hyundai Prophecy

Prophecy wykorzystuje zalety platformy EV

Hyundai Prophecy wykorzystuje zalety konstrukcji pojazdów elektrycznych. Brak pewnych barier produkcyjnych pozwolił stworzyć stylową i komfortową przestrzeń, która naturalnie zaprasza do środka i odpoczynku.

Hyundai Prophecy

Prophecy wykorzystuje także technologię autonomicznej jazdy. Zamiast kierownicy zastosowano dwa joysticki, które zapewniają zupełnie nowe wrażenia z jazdy.

Hyundai Prophecy

Joystickami można poruszać w lewo i prawo, jeden zlokalizowano na boku drzwi, a drugi na konsoli centralnej, dzięki czemu kierowca może prowadzić zajmując komfortową pozycję. Ponadto za pomocą przycisków zlokalizowanych na joystickach możliwa jest obsługa szeregu różnych funkcji.

Hyundai Prophecy

W trybie relaksu mogą zająć wygodną pozycję na odchylonych do tyłu fotelach i oglądać treści wyświetlane na rozciągającym się na całej szerokości ekranie, który pochyla się, aby zapewnić lepszą widoczność.

Hyundai Prophecy

Nazwa Prophecy, po polsku Przepowiednia, oddaje zamysł konceptu, który wskazuje przyszły kierunek filozofii projektowania oraz przyszłych technologii, które zostaną zastosowane w nowych modelach marki Hyundai.

Hyundai Prophecy

Źródło: materiały prasowe.

 

 

 

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *