Auto Wieści

Hyundai IONIQ 5 to nowa generacja elektryków od koreańskiego producenta. Zadebiutuje w przyszłym roku i będzie tańszy od konkurencji2 min read

15 grudnia 2020 2 min read

Hyundai IONIQ 5 to nowa generacja elektryków od koreańskiego producenta. Zadebiutuje w przyszłym roku i będzie tańszy od konkurencji2 min read

Od jakiegoś czasu z wielką ciekawością przyglądamy się działaniom firmy Hyundai. Nie tylko dlatego, że produkuje całkiem udane pojazdy hybrydowe i elektryczne, ciekawi nas również kierunek, w którym podąża firma. Model IONIQ 45, który do niedawna był tylko prototypem, dziś bliski jest produkcji. Poznajcie Hyundai IONIQ 5.

Nie wiem, czy jeszcze pamiętacie, ale warto przypomnieć sobie pewne informacje. W sierpniu zeszłego roku Hyundai zaprezentował ciekawy model koncepcyjny, który nawiązywał do przeszłości – pisaliśmy o nim tutaj. W niedługim czasie dowiedzieliśmy się też o tym, że ten produkt trafi do produkcji. Zachodnie redakcje dostarczyły również sporo zdjęć szpiegowskich testowego modelu. Potwierdzono nawet cenę, która ma być nieznacznie większa od ceny modelu Kona Electric (chociaż to model o klasę wyższy) i niższa od ceny pojazdów konkurencji. Poznaliśmy też plany odnośnie powołania i wydzielenia linii pojazdów elektrycznych – IONIQ.

Hyundai IONIQ 5 – pierwszy z trzech

Hyundai zapowiedział już wcześniej, że w najbliższym czasie stworzy 3 modele pojazdów elektrycznych z wydzielonej z firmy linii IONIQ. Model, o którym dziś donoszę, jest pierwszym z nich i pierwszym, który korzysta z ogłoszonej niedawno, nowej architektury E-GMP.

Hyundai IONIQ 5

Pod submarką IONIQ wprowadzona zostanie rodzina elektrycznych modeli Hyundai, w tym średniej wielkości CUV IONIQ 5 na początku 2021 roku, a następnie sedan IONIQ 6 oraz duży SUV IONIQ 7.

Hyundai IONIQ 5

Kilka dni temu Hyundai postanowił przypomnieć nam o tym jak blisko rynkowego debiutu jest Hyundai IONIQ 5, który zostanie zaprezentowany już w przyszłym roku. Producent opublikował 30-sekundowy spot, który możecie zobaczyć powyżej. Z niecierpliwością czekamy na kolejne informacje o tym modelu, które z pewnością Wam przekażemy.

Więcej informacji można znaleźć w materiale prasowym na oficjalnej stronie.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *