Auto Wieści

Honda SUV e:concept pokazano w Chinach. To wizja, która wyznacza kierunek japońskiej firmie1 min read

29 września 2020 2 min read

Honda SUV e:concept pokazano w Chinach. To wizja, która wyznacza kierunek japońskiej firmie1 min read

Od kilku dni w Chinach trwają jedne z największych targów motoryzacyjnych w regionie. Zaczynają do nas spływać informacje na temat pokazanych tam pojazdów. Jednym z najciekawszych będzie na pewno Honda SUV e:concept. To model, który pokazuje przyszłość firmy.

Oprócz nowego całkiem elektrycznego SUV Honda do Chin przywiozła również hybrydową wersję CR-V. To pierwsza hybryda Japończyków, która oferowana będzie w Chinach. Konstrukcyjnie opiera się dwu silnikowym układzie napędowym, który już znaleśmy — Sport Hybrid i-MMD. Honda podkreśla jednak temat optymalizacji, która ma pozytywnie wpływać na nową konstrukcję. Model na tamtejszym rynku będzie sprzedawany już w przyszłym roku.

Honda SUV e:concept

Honda SUV e:concept

Nowy SUV Hondy w całkowicie elektrycznej wersji zadebiutował podczas targów motoryzacyjnych w Pekinie, które trwać będą jeszcze do 5 października. Spora odległość nie pozwala być na bieżąco z wszystkimi elektrycznymi nowościami, które są tam prezentowane. Te największe, spróbujemy Wam przybliżyć.

Honda SUV e:concept

Tak naprawdę Honda nie zdradza zbyt wielu informacji na temat nowego SUV-a. W zasadzie nie zdradza ich wcale. Wiemy jedynie, że model, który pokazano to model, wyznaczający kierunek rozwoju Hondy, zarówno w kwestiach stylistycznych, jak i wykorzystywanej platformy.

Honda SUV e:concept

Jedyne więc co nam zostaje to podziwianie tego ciekawego modelu. Oczywiście, jeśli tylko Honda zdradzi jakieś szczegóły na pewno o nich napiszemy.

Źródło: Komunikat prasowy.