Wieści

Green Cell Habu – innowacyjna i smukła ładowarka dla elektryka w całości zaprojektowaną w Polsce4 min read

22 lutego 2023 5 min read

Green Cell Habu – innowacyjna i smukła ładowarka dla elektryka w całości zaprojektowaną w Polsce4 min read

Green Cell Habu to najnowszy i jeden z ciekawszych produktów polskiej firmy. Habu to inteligentna, wytrzymała, smukła i naprawdę co ciekawe zaprojektowana całkowicie w Polsce ładowarka do samochodu elektrycznego.

Dalej podtrzymuje, że Green Cell to jedna z najważniejszych firm w naszym kraju, która porusza się w świecie elektromobilności. Dziś jeszcze bardziej podkreśla to znaczenie, dzięki wprowadzeniu do oferty ładowarki zaprojektowanej przez rodzimych inżynierów.

Rok temu spieszyłem ze świetnymi wiadomościami, które miał dla nas Green Cell. Pod Krakowem powstała fabryka produkująca baterie dla rowerów elektrycznych. Dzisiejsza wiadomość okazuje się jeszcze ciekawsza!

Green Cell Tabu – innowacja w ładowaniu samochodów elektrycznych prosto z Polski

Green Cell Habu

Kraków, 22 lutego 2023 – Krakowska firma technologiczna Green Cell prezentuje Habu
– innowacyjną ładowarkę do samochodów elektrycznych, w całości zaprojektowaną w Polsce. Maksymalna moc urządzenia to 11 kW. Cała elektronika została umieszczona we wtyczkach,
co pozwoliło na stworzenie pierwszej na rynku konstrukcji bez konieczności użycia modułu ICCB, nazywanego potocznie cegłą. Ponadto w Habu zastosowano szereg funkcji dla lepszego komfortu użytkowania, m.in. zdalne sterowanie czy wyświetlanie informacji na wbudowanym ekranie LCD.

Green Cell Habu

Minimalizm o pełnej mocy

Ładowarka została w całości zaprojektowana w Polsce. Inżynierowie firmy Green Cell umieścili całą elektronikę w poręcznych wtyczkach Typu 2 oraz CEE 16 A 5P. Dzięki temu urządzenie jest mniejsze i smuklejsze niż standardowa konstrukcja z modułem ICCB. Habu ma długość 7 m i waży 3 kg. Urządzenie z łatwością można podłączyć w domu do gniazda siłowego 16 A, a dzięki niewielkim rozmiarom możne je również zabrać w podróż i korzystać w miejscu docelowym.

Green Cell Habu

Wbudowane funkcje sieciowe pozwalają zastąpić dwa urządzenia – wallboxa i ładowarkę mobilną – jednym. Ładowarka generuje maksymalną moc ładowania 11 kW. Można ją również obniżyć do 7,2 kW lub 3,6 kW, aby optymalnie dobrać tempo uzupełniania energii w akumulatorach do aktualnych potrzeb. Dla komfortu użytkowania Wtyczka Typu 2 przekazuje użytkownikowi sygnały haptyczne np. podczas prawidłowego wpięcia. Dodatkowo wyposażona jest w latarkę LED, co pozwala na bezproblemowe podłączenie samochodu nawet w ciemnym garażu.

Ładowanie pod zdalną kontrolą

Green Cell Habu
Wyświetlacz LCD wbudowany we wtyczkę ładowarki zapewnia bezpośredni dostęp do najważniejszych parametrów, takich jak aktualna moc ładowania pojazdu, czas bieżącej sesji czy doładowana energia. Dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej GC App użytkownicy Habu mają stały dostęp do tych informacji, również gdy nie przebywają obok samochodu. Mogą też zdalnie zmieniać moc ładowarki czy przeglądać statystyki. Aplikacja wskazuje oszacowanie zasięgu kilometrów jakie można będzie przejechać po ładowaniu. Funkcja dodania taryf pomaga kontrolować koszty ładowania, a powiadomienia informują o przebiegu procesu i ewentualnych błędach. Bezprzewodowa komunikacja z ładowarką zapewniona jest dzięki wbudowanemu modułowi GSM i Bluetooth. Aplikacja będzie stale rozbudowywana i aktualizowana.

Green Cell Habu

W Tesli jeszcze łatwiej

Habu wyposażono w funkcje ułatwiające obsługę procesu ładowania w Teslach S, 3, X oraz Y.
Jest to możliwe dzięki modułowi radiowemu wbudowanemu we wtyczkę Typu 2 i przyciskowi funkcyjnemu. Jego dłuższe przytrzymanie odblokowuje port ładowania zdalnie, kończy też ładowanie samochodu bez konieczności robienia tego ręcznie z poziomu menu samochodu czy sięgania po telefon. Przycisk pozwala również na szybkie uwolnienie wtyku z gniazda ładowarki samochodowej po zakończeniu ładowania.

Green Cell Habu
Z myślą o przyszłości

Habu będzie stale rozwijane dzięki aktualizacjom oraz zastosowanym komponentom. Wraz
z rozwojem aplikacji dodane zostaną też nowe funkcje. W ciągu najbliższych miesięcy ładowarka zostanie wzbogacona m.in. o automatyczne harmonogramy czy zarządzanie obciążeniem.

Green Cell Habu

Bezpieczne ładowanie

Konstrukcja ładowarki Habu została wykonana z trwałych materiałów, które zabezpieczają ją przed uszkodzeniami. Wtyczka typu 2 spełnia normę IP67, a pozostała część urządzenia normę IP55. Ładowarka jest odporna na kontakt z wodą, upadek czy duże obciążenia (np. najechanie na urządzenie kołem samochodu). Może pracować w temperaturach od -25 do +45 stopni Celsjusza. Ładowarka jest też zabezpieczona przed porażeniem dzięki wyłącznikom RCD typu A + DC.

Green Cell Habu Green Cell Habu

Dostępność i cena

Ładowarka Habu będzie dostępna w przedsprzedaży od 22 lutego 2023 na stronie www.greencell.global/. Sugerowana cena detaliczna wynosi 5499,95 zł. Urządzenie objęte jest 24-miesięczną gwarancją producenta. W zestawie znajduje się twardy pokrowiec na ładowarkę.

Green Cell Habu Green Cell Habu Green Cell Habu Green Cell Habu Green Cell Habu

Specyfikacja

Habus

Model EVGC01

Parametry elektryczne

Napięcie 400 V~, 3P
Prąd znamionowy 16 A
Częstotliwość znamionowa 50/60Hz
Stopień ochrony IP67 – złącze Type2

IP55 – wtyczka CEE 16A 5P (skrzynka funkcyjna) oraz reszta urządzenia

Kategoria przepięciowa II
Urządzenie zabezpieczające Wyłącznik automatyczny 20 A
Wejście CEE 16 A 5P (IEC 60309)
Wyjście (złącze pojazdu) Type 2 (IEC 62196)
Moc całkowita 11 kW (3 stopniowa regulacja) 
Znamionowy różnicowy prąd roboczy 20 mA, DC 6 mA
Prąd resztkowy nieaktywny 10 mA, DC 3 mA
Długość kabla 7 m
Przewody 5G2,5+2×0,5 mm²
Średnica kabla 15,6±0.5 mm
Kolor kabla Czarny
Waga 3,15 +/- 0,1 kg
Zgodność IEC 62196, IEC 62752, IEC 60309, EN 300 220-1/2

EN 300 328, EN 301 489-1/17, EN 301 489-1/3,

EN 301 489-1/52, EN 301 511, EN 17186

Łączność Bluetooth LE, GSM, Radio 433 MHz
Dodatkowe Wyświetlacz LCD z przyciskiem, haptyka, latarka LED

Więcej informacji na oficjalnej stronie Green Cell Habu.

Źródło: Materiał prasowy.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x