Velo Wieści

Green Cell pod Krakowem uruchomił fabrykę baterii do elektrycznych rowerów3 min read

5 kwietnia 2022 3 min read

Green Cell pod Krakowem uruchomił fabrykę baterii do elektrycznych rowerów3 min read

Nasz kraj ma szanse stać się potęgą w Europie jeśli chodzi o produkcje akumulatorów i ogniw elektrycznych. Kolejne wspaniałe wieści płyną spod Krakowskich Balic, gdzie Polski Green Cell uruchomił fabrykę akumulatorów do elektrycznych rowerów.

Tyniecki Park Krajobrazowy to jedna z ulubionych miejscówek Krakowskiej sceny gravelowej. Sam uwielbiam tamte rejony i odwiedzam je gdy tylko mogę. Nieco wyżej — patrząc na mapie Google, znajdują się Balice. Nazwa tej miejscowości może Wam być dobrze znana — to właśnie tam znajduje się Port Lotniczy im. Jana Pawła II. Teraz Balice zasłyną z czegoś, co na dłużej zwiążą je z elektromobilnością — fabryki akumulatorów do rowerów elektrycznych Green Cell.

Fabryka Green Cell w Balicach

Green Cell to jedna z najważniejszych i najfajniejszych firm technologicznych w dziedzinie związanej z energią. Ta Krakowska firma powstała w 2013 roku i w znacznym stopniu przyczynia się do zrównoważonego rozwoju. Ofertę marki tworzą baterie, akumulatory, zasilacze, ładowarki i kable do urządzeń mobilnych, a także akcesoria do pojazdów elektrycznych. Green Cell prowadzi sprzedaż w ponad 60 krajach i stale rozwija oferowane technologie. Firma zatrudnia ponad 300 osób, a w 2021 roku jej przychody wyniosły 279 mln zł. Założycielem i CEO Green Cell jest Paweł Ochyński.

Green Cell

Green Cell nie tylko otworzył fabrykę, ale ma też gotowy do sprzedaży model baterii. Już niedługo dołączą do niego kolejne dwa warianty. Do końca tego roku, firma chce oferować aż 8 różnych modeli, które pasować mają do najpopularniejszych silników rowerowych (oczywiście firma już oferuje spory katalog akumulatorów, powstających w innych fabrykach).

Green Cell

Każdy z akumulatorów cechować się będzie sprawnym i wydajnym sterownikiem BMS zarządzający procesem ładowania i oddawania energii. Ogniwa do akumulatorów mają pochodzić od wyłącznie renomowanych i sprawdzonych przez firmę dostawców. W zestawie z akumulatorem znajdzie się system mocowania akumulatora do ramy roweru oraz zamek z kluczykiem, które umożliwi szybką wymianę akumulatora i zabezpieczenie go przed kradzieżą.Do końca tego roku (2022) Green Cell zyska potencjał montażowy w wolumenie produkcji około 50 000 sztuk rocznie. Każdy, pojedynczy akumulator ma przejść aż 4-godzinny automatyczny test i towarzyszący mu badania wykonywane przez zespół kontroli jakości.

Własna fabryka baterii to ważny element naszej długofalowej strategii. Dzięki niej, marka Green Cell zdecydowanie zmienia kurs. Zaczynaliśmy od sprzedaży baterii i akcesoriów mobilnych, ale już kilka lat temu skierowaliśmy się w stronę samodzielnego projektowania oraz produkcji. Chcemy zapewniać jak najwyższą jakość, tworzyć rozwiązania od podstaw, wzmacniać łańcuchy dostaw, budować know-how, a także jeszcze bardziej zwiększać naszą obecność na zagranicznych rynkach – mówi Paweł Ochyński, CEO Green Cell. Jak dodaje, w Polsce rynek e-micromobility dopiero zaczyna się rozwijać, więc baterie z Balic będą sprzedawane głównie do Europy Zachodniej.

Baterie montowane w Balicach będą mieć szeroką kompatybilność. Pierwsze modele przygotowane przez Green Cell są dedykowane osobom, które chcą wymienić źródło zasilania w swoim rowerze elektrycznym lub budują własny e-bike. W doborze optymalnego rozwiązania pomogą konsultanci Green Cell, którzy zaproponują akumulator dostosowany do potrzeb użytkowników i specyfikacji roweru. Doradzą także jak zadbać o żywotność i wydajność baterii oraz korzystać z nich w bezpieczny sposób.

Green Cell

Ponadto Green Cell jest otwarty na współpracę z producentami rowerów elektrycznych i może przygotować baterie do zupełnie nowych modeli e-bike. Marka posiada już kilkudziesięciu partnerów biznesowych w Europie. Zamierza też nawiązać relacje z producentami, sprzedawcami i serwisami rowerów elektrycznych.

Green Cell

Więcej informacji na stronie Green Cell.

Źródło: Informacja prasowa.

 

 

 

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x