Auto Wieści

Genesis GV60 to pierwszy w pełni elektryczny model w ofercie producenta. Szturm na Europę się rozpoczął2 min read

23 sierpnia 2021 3 min read

Genesis GV60 to pierwszy w pełni elektryczny model w ofercie producenta. Szturm na Europę się rozpoczął2 min read

Genesis ledwo wszedł na rynek europejski, a już rozpycha się na nim, prezentując nowy całkowicie elektryczny pojazd. Co ciekawe Genesis GV60 to nie ostatni elektryk tej firmy, który zobaczymy w tym roku.

Ostatnim razem (nie tak dawno, bo w kwietniu tego roku) gdy poruszałem temat tej koreańskiej marki premium, pisałem tak:

Koreańską marka Genesis wyodrębniła się z firmy Hyundai w 2015 roku. Nadal jednak należy do grupy Hyundai KIA. Powiedzieć o tej firmie, że to luksusowe Hyundaie to nie powiedzieć nic. Firmę cechuje indywidualne wzornictwo, śmiałe pomysły i duża doza luksusu. Niestety pojazdy tej firmy nie są oferowany w Europie, chociaż ma się to wkrótce zmienić.

Nie trzeba było czekać, aż słowa ostatniego zdania się spełnią. Genesis jest już oficjalnie dostępny na rynku europejskim. Jego działalność ogranicza się na razie do trzech krajów i pilotażowych showroomów, które znajdują się w Monachium, Zurychu oraz Londynie. Pierwsze 5 modeli, które stanowić będą europejską ofertę, można zamówić również poprzez internet. Co więcej, Genesis oddeleguje specjalnych pracowników, którzy zadbają, aby obsługa przebiegała bardziej komfortowo.

Genesis GV60

Genesis GV60 na dobry początek!

Szefowie firmy Genesis sporo nam obiecali. Obietnic jak widać, starają się dotrzymywać. Mieli być dostępni w Europie i są. Mieli też zaprezentować 3 modele elektryczne, pokazali już 2. Pierwszym była zelektryfikowana wersja modelu G80. Teraz pokazano nam, jak będzie wyglądał całkowicie elektryczny model stworzony na nowej dedykowanej platformie, mowa tu o Genesis GV60.

Genesis GV60

Wypada wspomnieć, że tak naprawdę Genesis zbyt wiele nam nie zdradził. W komunikacie prasowym możemy przeczytać sporo o formie, którą wybrali projektanci i języku projektowym, którym się posłużyli. Nie znajdziemy tu jednak żadnych parametrów pojazdu czy danych technicznych — te będą ogłoszone wkrótce.

Genesis GV60

Pokazano nam jednak finalny kształt modelu GV60 i podpowiedziano, czym będzie. Symbol GV60 wiele zdradza. Pierwsza litera odnosi się do nazwy Genesis. Druga oznacza uniwersalność i wszechstronność pojazdu (V od Versatility). Następnie liczba 60 wskazuje półkę samochodu — im wyższa, tym pojazd zajmuje wyższe miejsce w hierarchii firmy. Mamy tu więc do czynienia z elektrycznym SUV-em z półki średniej wyższej. Pamiętajmy jednak o tym, że Genesis to marka premium, więc nawet ich średnia półka, jest usytuowana wyżej od tej popularnych marek.

Genesis GV60 Genesis GV60

Z dużą ciekawością patrzę na poczynania firmy. Gdy tylko dowiemy się czegoś więcej o Genesis GV60 na pewno to przekażemy!

Źródło: Genesis

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *