Auto Wieści

General Motors ogłasza, że ich elektryczny pickup trafi na rynek w 2021 roku1 min read

22 listopada 2019 < 1 min read

General Motors ogłasza, że ich elektryczny pickup trafi na rynek w 2021 roku1 min read

Koncern GM właśnie poinformował o harmonogramie produkcji elektrycznego pickupa. Według producenta ma on wejść do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych już w 2021 roku. Jak widać, niemalże wszyscy idą w elektrykę i to się ceni.

O takich przygotowaniach można było domyślać się już od pewnego czasu. GM kilkukrotnie na różnych konferencjach sugerował budowę elektrycznego pickupa. Przykładem są negocjacje ze związkami zawodowymi we wrześniu tego roku, kiedy to General Motors ujawniło właśnie takie plany o budowie elektryka w Detroit. Nie poinformowano wtedy jednak o konkretnych datach.

W tym tygodniu odbyła się konferencja dla inwestorów, gdzie dyrektor generalna GM, Mary Barra powiedziała, że taka furgonetka wejdzie do sprzedaży „jesienią 2021 roku”. Dodała:

„General Motors rozumie nabywców i… osoby, które dopiero zaczynają przygodę z pickupami”.

Smaczku dodaje fakt, że GM ogłosił harmonogram w dniu, kiedy Tesla zaprezentowała swojego elektrycznego pickupa Cybertruck. Firma odczuła najwyraźniej presję konkurencji i nie chce zostać w tyle. Przykładem jest Ford, który już ogłosił plany wprowadzenia elektrycznego pickupa F150. Chociaż dla Forda to nie jest debiut, bo zainwestował również w Rivian, czyli star-up EV, a ten ma wprowadzić elektrycznego R1T już w przyszłym roku.

Zdaniem Rozładowanych:

Jeszcze dwa lata temu nikt raczej nie spodziewał się, że pickupy w wersji elektrycznej aż tak zaczną podbijać rynek. Niemniej zaczęło się bodajże od wspomnianego Riviana i lawina ruszyła. Wszyscy chcą mieć udział w elektryfikacji tego segmentu. Następne dwa lata powinny być przełomowe w branży, a kolejne projekty będą zapewne wyrastać jeden po drugim.

Zawodowo zajmuje się od ponad 11 lat front-endem. Hobbystycznie pisze, pisze, podróżuje i fotografuje. Spore doświadczenie z WordPress, a także SEO. Mocną stroną zdecydowanie tematyka front-end, WordPress, a także gry, seriale, komiksy i mobile.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *