Auto Wieści

Ford F-100 Eluminator to elektryczny restomod, który ma 480 KM i którego zrobisz samemu2 min read

5 listopada 2021 3 min read

Ford F-100 Eluminator to elektryczny restomod, który ma 480 KM i którego zrobisz samemu2 min read

Restomod to samochód nawiązujący do klasycznego pojazdu, ale z wszelkimi zaletami nowoczesnych konstrukcji. Było już kilka elektrycznych pojazdów tego typu, które Wam pokazywałem. Teraz pora na coś wprost od producenta, to Ford F-100 Eluminator.

Na łamach rozładowanych znajdziesz kilka innych samochodów, z kategorii restomod. Niektóre z nich są pojazdami seryjnymi jak Opel Manta GSe ElektroMOD czy AC Cobra z oryginalnej fabryki. Inne są projektami zapaleńców, to chociażby klasyczny Charge Mustang, Aviar czy przepiękna Alfa Romeo Giuliaod Totem Automobili. Teraz to tego klubu dołączy również Ford F-100 Eluminator, przy czym tego ostatniego możesz zbudować sobie samemu!

Ford F-100 Eluminator z gotowych części

Ford podczas targów SEMA w Las Vegas pokazał coś, o co zapowiadał już od jakiegoś czasu. Aby wypromować owy produkt, stworzył projekt pięknego restomodu opartego o nadwozie Forda F-100 z 1978 roku. Projekt wyposażony jest w układ napędowy podobny do tego z Mustanga Mach-e GT Performance Edition. Legitymuje się mocą aż 480 km przekazywaną na obie osie oraz niebotycznym momentem równym prawie 860 Nm. Sam pojazd wykończony jest w kultowym kolorze Avalanche Gray, oraz akcentami w kolorze Cerakote Copper. W środku jest minimalistycznie, ale nowocześnie — wielki ekran jak w Mach-e, skóra od MDM Upholstery oraz elementy deski od JJR Fabrication. Samochód stoi na aluminiowych obręczach 19 × 10 od Forgelin, które obuto w Michelin Latitude (stworzonych z myślą o droższych pojazdach 4 × 4).

Ford F-100 Eluminator

Produktem, który zyskał tak niesamowicie wyglądającą reklamę, jest oczywiście układ napędowy z elektrycznym silnikiem. Ford zaznacza swoją obecność i przypomina, że już na samym początku jego pojazdy poddawano różnym modyfikacjom. Ford to również bogata historia sportu motorowego i tuningu. Firma przekonuje, że rynek części z kategorii „performance” to obszar wart aż 50 miliardów dolarów rocznie. Z tego miejsca należy pochwalić strategie firmy, która dąży do elektryfikacji również tej gałęzi rynku.

Ford F-100 Eluminator

Eluminator e-Crate to na razie zestaw silnika i jego osprzętu. W przyszłości mają to być również skrzynie biegów, zestawy zasilania oraz długa lista innych części potrzebny to stworzenia lub wyremontowania samochodu. To wszystko nie jest jednak mrzonką — Ford już teraz oferuje przez Internet lub u swoich najlepszych dealerów powyższy silnik — to koszt 3900 dolarów.

Ford F-100 Eluminator Ford F-100 Eluminator

 

Ford F-100 Eluminator Ford F-100 Eluminator Ford F-100 Eluminator Ford F-100 Eluminator

Więcej informacji na stronie Forda oraz w witrynie Ford Performance.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *