Aktualności Sprzęt i Akcesoria

Rusza produkcja kolejnych baterii do rowerów elektrycznych w fabryce Green Cell pod Krakowem3 min czytania

28 lutego 2024 2 min read

Rusza produkcja kolejnych baterii do rowerów elektrycznych w fabryce Green Cell pod Krakowem3 min czytania

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o wspanialej wiadomości, jaką było otwarcie fabryki baterii marki Green Cell w Skawinie, pod Krakowem. To niesamowita okazja do tego, by zaznaczyć pozycję naszego kraju na mapie elektromobilności.

Tym razem producent przesłał nam informacje, która podkreśla dynamikę zmian i rozwoju tej polskiej firmy. Green Cell chce wprowadzić do oferty nowe akumulatory typu Silverfisch. Nawiązują one nazwą do skorka cukrowego, małego owada, który ma podłużny tułów i jest bardzo wytrzymały. Podobnie zresztą jak te baterie 😉 . Producent przekazał nam wiadomość, którą publikujemy poniżej w oryginale.

Przesłana wiadomość:

Kolejne baterie Green Cell prosto z Polski trafią na rynki europejskie. Do produktów z kategorii e-bike wytwarzanych w podkrakowskiej Skawinie dołączą cztery modele baterii typu silverfish.

Tuż przed rozpoczęciem sezonu rowerowego z taśm produkcyjnych polskiej fabryki Green Cell zjechały pierwsze egzemplarze baterii typu silverfish (przeznaczonej do montażu w bagażniku lub tylnej części ramy). To kolejny rodzaj akumulatorów do rowerów elektrycznych wytwarzanych w należącym do producenta zakładzie w Skawinie.

Green Cell

Bateria dla kurierów rowerowych i nie tylko

Poszerzenie rowerowego asortymentu Green Cell o baterie typu silverfish to odpowiedź na potrzeby rosnącego rynku e-bike.

Mówimy o uniwersalnej baterii, wykorzystywanej nie tylko w rowerach rekreacyjnych, ale coraz popularniejszych rowerach cargo. Silverfisha widujemy często np. u kurierów rowerowych, bo jego budowa umożliwia szybką wymianę baterii i powrót na trasę – opisuje Jeremiasz Zawada, kierownik produkcji w Green Cell.

Chcąc zagwarantować przyszłym użytkownikom najwyższą jakość baterii, producent zdecydował, by oferowane dotąd oraz zupełnie nowe modele silverfisha powstawały w 100% w Polsce. Oznacza to pełną kontrolę nad procesem produkcyjnym – począwszy od projektu baterii powstającego w dziale badań i rozwoju, poprzez dobór i transport komponentów, składanie pakietów, aż po testy końcowe, pakowanie i wysyłkę bezpośrednio z fabryki.

Proces sortowania ogniw wykorzystywanych w naszych bateriach, staranne zgrzewanie pakietów i uwzględnienie inteligentnego systemu BMS zapewniają im bezawaryjność i jak najlepszy zasięg dostosowany do stylu jazdy cyklisty. To faktycznie robi różnicę, budując naszą renomę wśród użytkowników – przekonuje Jeremiasz Zawada.

Baterie z linii PowerMove Silverfish oferowane będą w czterech odsłonach – dwa modele o pojemności 10,4 Ah (24 i 36 V) oraz dwa modele o pojemności 11,6 Ah (24 i 36 V). W zestawie z szyną do montażu, ładowarką i kluczykami zabezpieczającymi pakowane będą w eko pudełka ze zminimalizowaną powierzchnią nadruku.

Green Cell pod Krakowem uruchomił fabrykę baterii do elektrycznych rowerów

Green Cell w trendzie mikromobilności

Przepustowość otwartej w 2022 roku fabryki Green Cell pozwoli wprowadzić na rynek nawet do 75 tys. baterii w skali roku. Do tej pory skawiński zakład produkował m.in. baterie do rowerów elektrycznych typu hailong (bidonowe) czy wózków inwalidzkich.

Aby myśleć poważnie o jakościowych produktach, trzeba je zrozumieć, a jedyną drogą do tego jest produkcja in-house – uważa Paweł Ochyński, założyciel Green Cell.Wykorzystując trend mikromobilności, udoskonalamy nasze baterie, przygotowując się tym samym do produkcji większych systemów bateryjnych w przyszłości – zapowiada.

W najbliższych miesiącach Green Cell planuje przeniesienie do skawińskiej fabryki produkcji swoich najbardziej pojemnych powerbanków PowerPlay Ultra oraz kabli do ładowania samochodów elektrycznych.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x