Lifestyle Wieści

Wingsuit napędzany elektrycznym silnikiem od BMW. To pierwsza z nowości, będzie ich kilka2 min read

9 listopada 2020 2 min read

Wingsuit napędzany elektrycznym silnikiem od BMW. To pierwsza z nowości, będzie ich kilka2 min read

Na łamach Rozładowanych poruszamy najróżniejsze tematy związane z elektromobilnością. Raz czy nawet dwa pisaliśmy o elektrycznych samolotach. Wingsuit napędzany elektrycznym silnikiem od BMW zaskoczył jednak nawet nas.

Prezentacja wspomnianego wingsuita ma odbyć się już jutro i jest częścią wydarzenia #NEXTGen 2020. To już druga edycja imprezy promującej nowoczesne spojrzenie na przyszłość mobilności oraz okazja, by przyjrzeć się zakulisowo działalności BMW w tej dziedzinie. Zresztą więcej przeczytacie o tej imprezie pod tym linkiem.

 

Wingsuit z elektrycznym silnikiem od BMW

Impreza BMW obfituje w sporo nowości. Zobaczymy między innymi wspomniany wingsuit, nowe BMW iX, nowe elektryczne Mini oraz kilka innych ciekawych produktów, które firma trzyma w tajemnicy.

BMW Wingsuit

Już dziś bawarska firma zdradza więcej informacji na temat skafandra do ekstremalnych lotów. Kombinezon i jego produkcja to owoc współpracy działu BMW i, Designworks i profesjonalnego pilota Petera Salzmanna z Austrii. Dziewiczy przelot tym nietuzinkowym, elektrycznym skafandrem został uchwycony na filmie, który będzie częścią 6-odcinkowego mini serialu dostępnego w ramach #NEXTGen 2020.

BMW Wingsuit

BMW przekonuje, że technologia BMW i jest w stanie nie tylko zrewolucjonizować sposób, w jaki się przemieszczamy na drogach, ale również w każdym innym wymiarze. Elektryczny wingsuit to jeden z dowodów na te słowa.

Wieloletnie doświadczenie firmy oraz połączone wysiłki Designworks i Petera Salzmanna zostają wykorzystane w całkiem nowy sposób. Rezultatem jest niezwykle mocny, kompaktowy i lekki zestaw napędu i magazynowania energii, zapewniający wyjątkowe wrażenia z lotów w na nowo stworzonym kombinezonie.

BMW Wingsuit

Jednostka latająca „Electrified Wingsuit” od BMW składa się z dwóch zamkniętych w obudowie wirników, z których każdy zapewnia moc 7,5 kW, prędkość około 25000 obr/min i całkowitą moc 15 kW, która jest dostępna dla pilota przez około 5 minut.

BMW Wingsuit

Typowy kombinezon pozwala latać z prędkością, która przekracza 100 km/h. Wszystko dzięki odpowiedniemu materiałowi, który rozpościera się między kończynami pilota i tworzy z niego szybujące skrzydło. Projekt od BMW pozwoli zwiększyć zasięg swobodnego lotu oraz zwiększyć doznania, które mu towarzyszą. 33-letni Salzmann, który jest pilotem oraz instruktorem skoków spadochronowych przekonuje, że z wynalazkiem BMW możliwe będzie osiągniecie prędkości naweet 300 km/h!

Więcej informacji w wiadomości prasowej oraz na stronie BMW.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *