Auto

Elektryczny SUV Volkswagena oficjalnie pokazany. Tak się prezentuje Volkswagen ID.42 min read

24 września 2020 2 min read

Elektryczny SUV Volkswagena oficjalnie pokazany. Tak się prezentuje Volkswagen ID.42 min read

Volkswagen zaprezentował oficjalnie swojego elektrycznego SUV-a ID.4. Jak się prezentuje bliźniak Skody Enyaq?

W ubiegłym roku bacznie przyglądaliśmy się premierze Volkswagena ID.3. Już wtedy wiedzieliśmy, że niemiecki koncern nie poprzestanie na jednym elektrycznym modelu. Po prawie roku Volkswagen oficjalnie zaprezentował światu ID.4. Przypomnę, że niedawno mogliśmy zobaczyć Skodę Enyaq, również elektrycznego SUV-a.

Volkswagen ID.4 oficjalnie!

Wiele słyszeliśmy już o Volkswagenie ID.4. Nie tak dawno producent zaserwował nam serię zdjęć oraz informacji na temat wnętrza nowego elektrycznego modelu. Ze swej strony spodziewałem się, że VW ID.4 będzie wyglądał dobrze, ale patrząc na jego wreszcie oficjalne zdjęcia bez maskowania, oczy zaświeciły mi się jak 5 zł. Wiecie, trochę wychodzi mi tu jakieś przywiązanie do marki, wszak autami z rodziny VAG porusza się cała moja najbliższa rodzina. Chociaż sam nie jestem do końca fanem aut typu SUV, to ID.4 robi na mnie piorunujące wrażenie. Widać, że to Volkswagen, raczej nie miałbym żadnych wątpliwości, widząc go po raz pierwszy na ulicy. Z drugiej strony jego nowoczesna linia nadaje mu ciekawego charakteru.

Specyfikacja Volkswagena ID.4

VW ID.4 napędzany jest silnikiem elektrycznym schowanym na tylnej osi. Jego moc to 150 kW, czyli 204 KM. Producent podaje, że auto potrafi rozpędzić się od 0 do 100 km/h w przeciągu 8,5 sekundy. Z kolei prędkość maksymalna ID.4 to 160 km/h. Co ciekawe, bateria to ogniwo o pojemności 77 kWh, które, według zapewnień Volkswagena, pozwoli na przejechanie do 520 km zasięgu (WLTP). Producent podaje, że korzystając z szybkiego ładowania DC, będzie można naładować baterię w ciągu 30 minut do poziomu pozwalającego pokonać ok. 320 km (WLTP).

Platforma MEB

Volkswagen ID.4 ma 4,58 m długości. Do jego budowy wykorzystano platformę modułową MEB. Tę samą, na której bazie powstają inne elektryki Volkswagena, a także wspomniana wcześniej Skoda Enyaq. Pojemność bagażnika to 543 litry przy rozłożonych tylnych siedzeniach i 1575 litrów przy złożonych, także jest całkiem pojemny. W środku znajdziemy dwa wyświetlacze, z czego ten umieszczony centralnie ma 12 cali. Oprócz tego w VW ID.4 zainstalowano oświetlenie pod przednią szybą. Jest ono połączone z systemem ID.Light.

Obszerniejsze informacje na temat wnętrza Volkswagena ID.4 możecie przeczytać w tekście: Volkswagen ID.4 – tak wygląda wnętrze elektrycznego SUV-a

Dostępność Volkswagena ID.4

Niestety nie podano konkretnej daty, kiedy Volkswagen ID.4 trafi do sprzedaży. Model ma być dostępny najpierw w Europie i Chinach, a potem trafi również do Stanów Zjednoczonych.

Źródło: Volkswagen