Velo Wieści

Harley-Davidson Serial 1 to nowy elektryczny rower od nowej spółki. Wygląda jednak całkiem znajomo2 min read

2 listopada 2020 2 min read

Harley-Davidson Serial 1 to nowy elektryczny rower od nowej spółki. Wygląda jednak całkiem znajomo2 min read

Wspominaliśmy już kilka razy o elektrycznym Harley-Davidson LiveWire. Wspominaliśmy też o elektrycznych rowerach, na które od dawna czekamy. W zeszłym tygodniu zobaczyliśmy pierwszy z nich. Nawiązuje do pierwszych maszyn w historii firmy. Poznajcie Harley-Davidson Serial 1!

Czytałem kilka zagranicznych artykułów, które opisują Serial 1. Wiele z tych artykułów chybia wizerunkowi firmy, który jest bardziej przewrotny, niż mogłoby się wydawać. Elektryczny rower od H-D to nie prawdziwy Harley? Nic bardziej mylnego!

Elektryczny bicykl Harley-Davidson Serial 1

Historia firmy jest długa i przewrotna. William Sylvester Harley i Arthur Davidson swoje pierwsze pojazdy tworzyli, podwieszając spalinowe silniki do zwykłych rowerów. W ich pierwszej konstrukcji gaźnikiem była puszka po zupie pomidorowej. Przez kilka lat firma produkowało też zwykłe rowery, wszystko by zainteresować młodzież większymi i szybszymi maszynami. Nic dziwnego, że teraz firma bierze się za elektryki. To niezwykła umiejętność adaptacji do rynkowych potrzeb, jak wtedy po wojnie licencjonowano produkcje motocykli do nadal wrogiej Japonii.

90

Dlatego wielu fanów marki wcale nie dziwiła premiera elektrycznego LiveWire, którego recenzował Kuba. Nie byli oni zdziwieni zapowiedziami elektrycznych rowerów od Harley-Davison. Nie sądzili oni jednak, że producent tak poważnie podejdzie do projektu. Pierwszym modelem, który zobaczymy, będzie Serial 1, którego nazwa odnosi się do pierwszego motocyklu firmy „Serial Numer One”.

Serial 1
Podobieństwa na nazwie się nie kończą. Styl pierwszego elektrycznego roweru firmy, będzie podobny do pierwszego motocykla. Białe opony, czarny lakier o głębokim połysku, złote liternictwo czy wreszcie rowerowe siodło i rzemieniowi chwyty Brooks. Całości dopełnia napęd oparty na pasku klinowym firmy Gates.

Serial 1

Niestety reszty możemy się tylko domyślać. Producent nie zdradził jaki silnik i bateria znajdą się w rowerze. Nie wiemy też, czy zobaczymy jeden model, czy też całą gamę modeli lub różne opcje jednego. To, co wiemy to to, że Harley-Davidson powołał do życia nową firmę, pod którą będzie oferował elektryczne rowery. To właśnie Series 1, pierwszy model ma zadebiutować już w okolicach marca przyszłego roku.

Serial 1

Więcej informacji na oficjalnej stronie Serial 1.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x