Auto Wieści

Tak wygląda elektryczny Fiat 500e, który miał zadebiutować w Genewie2 min read

4 marca 2020 2 min read

Tak wygląda elektryczny Fiat 500e, który miał zadebiutować w Genewie2 min read

Jak pewnie wiecie, targi samochodowe w Genewie nie odbędą się ze względu na koronawirusa. Z każdym dniem dochodzą do nas kolejne informacje o premierach, które przez to przegapimy. Jeśli chodzi o marki spokrewnione z Fiatem, to spodziewaliśmy się zobaczyć tam dwa hybrydowe modele Jeepa, w pełni elektryczne Alfa Romeo Alfieri oraz tytułowego Fiata 500e. Mamy kilka zdjęć tego ostatniego.

To wielka szkoda, bo tegoroczna edycja targów przyniosłaby naprawdę wiele ciekawy hybryd i elektryków. Niektórzy obiecują, że przeniosą premiery swoich pojazdów do Internetu, tak aby mogła je zobaczyć, jak największa grupa ludzi. To jednak nie to samo i nic nie zastąpi publiczności obcowania z prawdziwym pojazdem.

Fiat 500e na nowo, bo był już taki jeden

Jeśli chcecie poznać skróconą historię, bardzo ciekawego elektrycznego Fiata 500, to odsyłam Was do mojego poprzedniego tekstu. Poprzednia elektryczna „pięćsetka” była bardzo fajna, jeszcze fajniejsze jest to, że sprowadzony z USA ma całkiem znośną cenę.

Fiat 500e

Nowy 500e będzie znacznie droższy, ale i bardziej dojrzały. W wywiadzie dla brytyjskiego magazynu Autocar szef Fiata Olivier Francois, przyznał się, że cena tego modelu musi być wyższa. Sugeruje on jednak, że i tak większość klientów, decydowała się na zakup „pięćsetki” w bogatej wersji wyposażenia. Więc wzrost ceny nie będzie aż tak odczuwalny dla klientów. Zwłaszcza gdy skorzystają oni z rządowych dopłat. Padła też kwota – 500e, zadebiutuje w kwocie około 32000 euro (138000 zł).

Fiat 500e

Jest kilka czytników, które tłumaczą taką kwotę. Jednym z najważniejszych jest jednak ten, że Fiat stworzył całkiem nową platformę dla Fiata 500e. To znacznie zawyża cenę pojazdu, ale daje też możliwość dzielenia się technologią z pozostałymi członkami grupy Fiat oraz szybsze i łatwiejsze tworzenie kolejnych modeli. Oczywiście wyższa cena wynika też z tego, że Fiat ma zamiar zarabiać pieniądze na elektrycznym Fiacie, a nie tracić je, jak było w przypadku poprzednika.

Fiat 500e

Nie znamy pełnej specyfikacji nowego 500e. Z informacji, które przeniknęły do internetu wiemy, że pojazd będzie dysponował zasięgiem około 200 km. Zdjęcia, które wyciekły na forum Autopareri, pokazują wygładzoną sylwetkę nowego 500e. Jest też kilka zmian stylistycznych, które zdradzają różnicę z poprzednią generacją tego modelu — przednie reflektory oddzielone są maską. Całkiem nowe jest wnętrze pojazdu. Teraz mniej zabawne i bardziej eleganckie z dużo większym ekranem systemu infotainment.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x