Auto Transport

General Motors się zdradziło. W planach, oprócz elektrycznego Hummera, również elektryczny Chevrolet Silverado2 min read

8 kwietnia 2021 2 min read

General Motors się zdradziło. W planach, oprócz elektrycznego Hummera, również elektryczny Chevrolet Silverado2 min read

Chevrolet jest kultowy, o Chevrolecie śpiewa się piosenki. W sumie o Fordzie też i dlatego pewnie miłośnicy obu marek tak bardzo się nienawidzą. O elektrycznym pick-upie Forda już pisaliśmy, teraz pora na Chevrolet Silverado w takiej wersji. Koncern GM zdradził dwa ciekawe fakty.

GM zdradził przedwczoraj kolejne plany dotyczące produkcji samochodów elektrycznych. Okazuje się, że nie tylko elektryczny Hummer będzie walczył na rynku elektrycznych pick-upów. Jak już wiecie z naszych poprzednich artykułów Hummer to pojazd reprezentacyjny, które przeszedł sporą rewolucję i powalczy o zgoła inną klientelę niż jego poprzednik. Chevrolet Silverado ma być dalej kierowany do najwierniejszych fanów firmy i podobno przyniesie to, co wszyscy najbardziej w nim kochali.

Chevrolet Silverado produkcja w Detroit i spory zasięg

Pierwsza z informacji, którą przekazano, dotyczy miejsca produkcji. Nowe elektryczne Silverado, produkowane ma być w tym samym miejscu co nowy Hummer. Za stworzenie pojazdu odpowiedzialny będzie ośrodek Factory ZERO, który zbudowano Detroit-Hamtramck w stanie Michigan. To wyjątkowe miejsce, przyniesie nie tylko odrodzenie Detroit jako okręgu motoryzacyjnego, ale również zmieni podejście do samochodów elektrycznych oraz zdefiniuje kategorię elektrycznych super pick-upów (w stanach funkcjonuje nieprzetłumaczalne w Europie określenie na najpotężniejsze pick-upy, które określa się jako „supertruck”).

Zdradzono też, że nowy pick-up stworzony zostanie od podstaw jako pojazd elektryczny z wykorzystaniem wszelkich zalet, jakie z tego płyną jak niski środek ciężkości i płaska płyta podłogowa. Wiadomo, że zostanie do tego wykorzystana autorska platforma o nazwie Ultium, która oferować będzie skalowalny pakiet akumulatorów o pojemności od 50 do nawet 200 kWh. Szef General Motors, Mark Reuss przekazał do wiadomości, że w praktyce oznacza to zasięg ponad 400 mil, czyli ponad 643 km. Wspomniał też, o tym, że elektryczny pick-up Chevy będzie oferował technologie, które dzisiaj ciężko sobie wyobrazić. Mimo to pojazd będzie znacznie tańszy od elektrycznego Hummera. Ma być oferowany w kilku wersjach, które odpowiadać mają za zastosowanie cywilne i komercyjne. Prawdopodobnie udostępniony zostanie też model korporacyjny, stworzony z myślą o firmowych flotach.

Niestety nie wiemy nic o planach wprowadzenia pojazdu na rynek. Szef GM powiedział jednak, że firma będzie miała niedługo kolejne informacje do przekazania. Z pewnością się nimi z Wami podzielimy, gdyż nowy Chevy stanowić będzie ciekawą alternatywę dla elektrycznych pick-upów Hummer, Cybertruck, Rivian czy Forda.

Źródło: Electrek.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x