Moto Wieści

Nowe pojazdy NIU na CES 2020 – szybki motocykl, samobalansujący, autonomiczny skuter i 5G2 min read

13 stycznia 2020 3 min read

Nowe pojazdy NIU na CES 2020 – szybki motocykl, samobalansujący, autonomiczny skuter i 5G2 min read

Chiński NIU zaprezentował kolejne ciekawe produkty, które mają pomóc dotrzeć do jeszcze szerszej grupy klientów. Na targach CES w Las Vegas pokazano dwa modele — dość szybki motocykl RQi-GT oraz samo balansujący trójkołkołowiec o symbolu TQi-GT.

NIU nie przestanie zadziwiać. Wydaje się, że wszystkie nowości zaprezentował na targach EICMA. Do Las Vegas NIU przywiozło jednak jeszcze ciekawsze produkty. Pierwszy to dość szybki i zadziorny motocykl, który skierowany jest do osób, dla których elektryczny odpowiednik 125 cc to za mało. Drugi pojazd to połączenie Piaggio MP3 oraz BMW C1 – z tym że jeszcze ciekawsze!

RQi-GT to najszybszy motocykl w ofercie NIU

NIU RQi-GT

Jego wygląd jest bardzo nowoczesny. Pełne oświetlenie Led i duży kolorowy wyświetlacz daje nam do zrozumienia, że to NIU wytycza trendy. Motocykl stworzono z myślą osób, które chcą szybko przemieszczać się po zatłoczonych miejskich arteriach. Pozwoli również poruszać się poza nimi i to w miejscach, gdzie trzeba poruszać się z większą prędkością jak drogi ekspresowe czy autostrady.

NIU RQi-GT NIU RQi-GT

NIU RQi-GT dysponuje silnikiem o mocy 30 kW, który tym razem nie znajduje się w kole a ramie (konstrukcja oparta o łańcuch napędowy). Dzięki odpowiedniej mocy nowy NIU rozpędzi się do 160 km/h, co jest świetnym i unikalnym wynikiem na rynku elektrycznych jednośladów. Motocykl będzie posiadał dwa wymienne akumulatory, które razem dysponują pojemnością 6,5 kWh. Pozwoli to na pokonaniu dystansu 130 km na jednym ładowaniu.

TQi-GT to połączenie najciekawszych pomysłów w branży

NIU TQi-GT

Drugim z zaprezentowanych modeli jest TGi-GT, jego koncepcja jest jednak zgoła odmienna. To samo balansujący trójkołowiec, podobny do Piaggio MP3. Ma też zadaszenie, które przypomina skuter BMW C1. Już sama konstrukcja czyni ten model unikalnym. NIU na tym nie poprzestaje — oferuje też autonomiczną jazdę! To nie żart, producent zdradza, że jedną z możliwości będzie samodzielne parkowanie pojazdu.

NIU TQi-GTNIU TQi-GT

Coś, czym się nie chwali producent to parametry pojazdu. Wiemy jedynie, że TQi-GT rozpędzi się do 80 km/h i pozwoli na przejechanie dystansu 130 kilometrów.

Oba modele jeszcze w tym roku

NIU w informacji prasowej podał, że produkcja obu modeli ruszy jeszcze w drugiej połowie tego roku. Warto tu też wspomnieć, że oba modele dysponują systemem infotainments z dużym kolorowym ekranem oraz łącznością ze smartfonem, modułem WiFi i GPS. Oba mają też wspierać obsługa połączeń 5G, co zaowocować ma nowymi funkcjami dostępnymi w przyszłości.

Źródło: materiał prasowy.

 

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *