Auto Wieści

Elektryczne Porsche Boxter EV złapane pod ładowarką — całkiem szybkie ładowanie i po raz pierwszy napęd na 4 buty2 min read

9 lutego 2023 2 min read

Elektryczne Porsche Boxter EV złapane pod ładowarką — całkiem szybkie ładowanie i po raz pierwszy napęd na 4 buty2 min read

Po raz kolejny tej zimy złapano Porsche Boxter EV na ulicy. Ten model jest mocno testowany i będzie jedną z kilku nowości, które planuje firma.

Kochamy motoryzację i kochamy Porsche, w redakcji Dayliweb mieliśmy okazje testować spalinową wersję Porsche 718 Boxter. Mieliśmy też wielokrotnie opisywać inne modele tego producenta. Przeprowadziliśmy też szczery wywiad z zaprzyjaźnionym właścicielem elektrycznego Porsche Taycan.

Ostatnio pałaliśmy on nowej wersji Taycan, która powinna niedługo ujrzeć światło dzienne. Porsche planuje również elektryczne wersje dwóch spalinowych dotąd modeli — Macan oraz Boxter.

Elektryczne Porsche 718 Boxter znów na spocie

To nie jest zwykła łapanka na ulicy. Felix Hamer to elektroentuzjasta i bloger prowadzący stronę z bardzo ciekawą zawartością. Na swoim koncie Twitter umieścił w jednym z ostatnich wpisów zdjęcia przyłapanego przez niego tytułowego Porsche Boxter EV. Udało mu się je złapać podpięte na stacji ładowania należącej do Ionity.

Dzięki temu poznaliśmy kilka nowych szczegółów, które na razie były tylko w sferze domysłów. Elektryczny Boxter ładował się z mocą 177 kW przy SoC (State of Charge) wynoszącym 53%. To całkiem dobry wynik w dzisiejszych realiach. Jeśli jednak bierzemy pod uwagę, że platforma PPE (Premium Platform Electric) obiecuje moce ładowania nawet 270 kW, nie jest już tak różowo.

Porsche Boxter EV - Felix Hamer.
Porsche Boxter EV – Felix Hamer.
FoDx9BaXwAIC9k0 scaled

Wiadomo, że ta platforma będzie wykorzystywana w elektrycznych wersjach Porsche Boxter EV oraz Porsche Macan EV. Dzięki niej w topowych wersjach oba modele mogłyby oferować nawet 1088 KM. Platforma w architekturze 800 V pozwalałaby w teorii na naładowanie akumulatora o pojemności 100 kW od 5-80% w 25 minut.

Porsche Boxter EV - Felix Hamer.
Porsche Boxter EV – Felix Hamer.

Wiemy też, że Porsche Boxter EV posiadać będzie w jednej z kilku wersji akumulator o pojemności 82 kW. Jego cena powinna wynosić około 80,000 USD, czyli o około 15.000 USD więcej od spalinowego odpowiednika. Porsche planuje debiut tego modelu w 2025 roku. Całkiem możliwe jest jednak, że zobaczymy go wcześniej, jeszcze przed końcem 2024 roku.

Źródło: InsideEV

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x