Aktualności e-Urban

Według ankiety przeprowadzonej przez Bikmo, właściciele elektrycznych rowerów są rozsądniejsi i uczestniczą rzadziej w wypadkach drogowych2 min czytania

15 lipca 2020 2 min read

Według ankiety przeprowadzonej przez Bikmo, właściciele elektrycznych rowerów są rozsądniejsi i uczestniczą rzadziej w wypadkach drogowych2 min czytania

Według danych jednego z europejskich ubezpieczycieli, specjalizujących się w ubezpieczeniach dla rowerzystów, osoby poruszające się na elektrycznych rowerach są mniej narażone na wypadki drogowe. Jest w tym sporo logiki, wyjaśniamy raport Bikmo.

Nigdy nie zastanawiałem się, jaki wpływ może mieć używanie elektrycznych rowerów na bezpieczeństwo. Teraz okazuje się, że wpływ ten jest istotny. Ma związek z charakterem, w jakim korzystamy z roweru, a w przyszłości może się to przełożyć również na wysokość ubezpieczenia komunikacyjnego.

Bikmo ankietuje 3000 osób

Bikmo to ubezpieczyciel komunikacyjny, który działa w kilku europejskich krajach. Specjalizuje się zwłaszcza w ubezpieczeniach dla rowerzystów i właśnie ogłosił ciekawe wieści. Bikmo ma zamiar obniżyć ubezpieczenie rowerowe dla osób, które podróżują na rowerach elektrycznych. Dlaczego, tylko elektrycznych?

W ankiecie, którą przeprowadziło Bikmo uczestniczyło 3000 osób z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec i Austrii. Dane, które otrzymano były bardzo ciekawe. Oprócz informacji o szczegółach wypadków, kradzieżach czy nawet aktach wandalizmu, których dopuszczono się na rowerzystach, wyłowiono też pewną ciekawą zależność.

Bikmo info

Rowerzyści poruszający się na rowerach elektrycznych dochodzą aż 38% mniej roszczeń niż kierowcy tradycyjnych rowerów. Według ubezpieczyciela zachodzi korelacja między sposobem wykorzystywania roweru a wypadkami. Aż 33% ankietowanych to osoby dojeżdżające na rowerze do pracy na elektrykach. W mniemaniu Bikmo takie osoby cechują się większym skupieniem, ostrożnością i wręcz niechęcią do ryzyka.

W wyniku tego posiadacze rowerów elektrycznych mogą liczyć na spore, bo aż 25% zniżki w ubezpieczeniu. Oprócz tego Bikmo wprowadził dodatkowe plany i oferty, które pozwalają ubezpieczyć nie jeden a kilka rowerów (większość w postaci 90% posiadaczy e-bike’ów, posiada dwa lub więcej rowerów).

Więcej informacji podano w artykule na Cycling Industry News.

Strona ubezpieczyciela Bikmo.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x