Wieści UTO

Ducati e-Scrambler to jeden z najtańszych sposobów na dwa kółka od Włochów. Tak, to elektryczny rower2 min read

29 lipca 2020 2 min read

Ducati e-Scrambler to jeden z najtańszych sposobów na dwa kółka od Włochów. Tak, to elektryczny rower2 min read

O legendarnej włoskiej marce Ducati słyszeliście pewnie nie raz. Pewnie wiecie też, że aby stać się posiadaczem motocykla tej firmy, trzeba wysupłać z portfela niemałą kwotę. Ducati e-Scrambler będzie najtańszym modelem w oficjalnym cenniku firmy. Nic dziwnego, to dobrze wyposażony elektryczny rower.

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Ducati współpracuje w chińskim Super Soco. Niektóre modele skutera CUx, dzięki tej współpracy zyskały malowanie włoskiego producenta. To też, całkiem dobry sposób (i tańszy od e-Scramblera) na posiadanie Ducati, chociaż z piszę to z przymrużeniem oka, bo w dowodzie rejestracyjnym zobaczymy Super Soco. W oficjalnym cenniku Ducati znajdziemy jednak elektryczny rower, niestety tu też posiłkowano się doświadczeniem zewnętrznej firmy.

Ducati e-Scrambler od włoskiego Thok E-Bikes

Jest wielu producentów, którzy wraz z zewnętrznymi firmami przygotowali rowery sygnowane ich logiem. Kilka innych, którzy rowery tworzą sami w ramach marki. Jest też kilku, którzy w przemyśle rowerowym mają swoje korzenie — chociażby Peugeot, który pokazał ostatnio kilka nowych elektryków. Ducati kilka miesięcy temu pokazało linię elektrycznych rowerów MTB, teraz prezentuje modem bardziej miejski, który sprawdzi się również jako rower fitness.

Peugeotem pojeździsz na „e-bajku” w stylu neo-retro

Kolejna z nowości jest już bardziej „cywilizowanym” modelem, który docenią osoby poruszające się po mieście i lubiących łatwe przejażdżki. Ducati e-Scrambler został przygotowany przez włoską Thok, która specjalizuje się w produkcji wyczynowych rowerów elektrycznych. Owoc współpracy obu firm miał być spokojny, ale jego podzespoły zdradzając niezły „charakterek”.

Ducati e-Scrambler

Rower wygląda agresywnie, to za sprawą ramy, która nosi znamiona trailowego charakteru. Odczucie to na pewno potęguje odsłonięta bateria na wzór modeli MTB. Szerokie, ale uliczne opony od Pirelli sprawiają wrażenie, że model ten to niezła i szybka „maczeta”. To trochę spory miks stylu i dodatków, ale czynią e-Scramblera niezwykłą konstrukcją.

Ducati e-Scrambler

Producent wyposażył ten model w napęd Shimano STEPS E7000. To silnik o klasę wyżej niż te, które montowane są w rowerach miejskich. Co ciekawe hamulce tarczowe, to już produkt od SRAM. Od tej firmy pochodzi również osprzęt. Zdecydowano się na zastosowanie górskiej linii NX (11 przełożeń) – to również ciekawy, choć popularny wybór dla rowerów górskich. Wychodzi na to, że elektryczny rower od Ducati to duchowy spadkobierca klasycznego Scramblera w wersji e-bike!

Ducati e-Scrambler

 

Specyfikacja tego modelu mówi też o 27,5-calowych obręczach od Thok, chwytach i siodełku od Ducati oraz amortyzatorze Suntour XCR. Rower waży 22,5 kilograma. Jego cena jest podobna do konkurencyjnych modeli i wynosi 3699 euro, co po przeliczeniu daje około 16 000 zł.

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta, pod tym adresem.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *