Auto Wieści

Cybertruck jest brzydki? Fanów Tesli to nie rusza, 200 tysięcy zamówień w 4 dni2 min read

25 listopada 2019 2 min read

Cybertruck jest brzydki? Fanów Tesli to nie rusza, 200 tysięcy zamówień w 4 dni2 min read

W kwestii Tesli na pewno nie będę obiektywny. Nie wiem, co by firma musiała zrobić, abym mógł na poważnie ich krytykować. Tłumaczyć się z tego nie zamierzam. O wyglądzie nowego Cybertrucka od Tesli napisano, powiedziano, a przede wszystkim pokazano już niemalże wszystko. Brzydki, okropny, tragiczny – to tylko najdelikatniejsze określenie elektryka z logo Tesli. Okazuje się, że fanów i klientów takie przymiotniki nie ruszają, bo złożono już 200 tysięcy zamówień na Cybertrucka.

O liczbie zamówień przedpremierowych poinformował Elon Musk na Twitterze. Jak dodał, wszystko odbyło się „bez reklam i płatnych rekomendacji”. Pisząc ten tekst liczba wynosiła 146 tysięcy zamówień i w to w ciągu pierwszych dwóch dni od prezentacji pojazdu. Kilka godzin temu, Elon Musk informował, że liczba skoczyła do 200 tysięcy. O samym evencie również sporo powiedziano, nie obyło się ono bez wpadek. Niemniej jednak parametrami Cybertruck broni się na pewno.

Internauci dla Cyber Trucka od Tesli, są bezlitośni 😉

Opublikowany przez Rozładowani Piątek, 22 listopada 2019

Zamówienie przedpremierowe można składać od dnia prezentacji, wymagana jest wpłata 100 dolarów. Kwota ta nie jest zwracana, więc Tesla „lekką ręką” zarobiła w kilka dni prawie 15 milionów dolarów, praktycznie nie robiąc nic. Analitycy piszą o 48 godzinach i 146 tysiącach zamówionych sztuk.

preorder

W ofercie Tesli znajdują się w sumie trzy wersje elektrycznego pickupa:

  • z zasięgiem 400 km na pełnym ładowaniu
  • z zasięgiem 480 km na pełnym ładowaniu
  • z zasięgiem 800+ km na pełnym ładowaniu

Pierwsza opcja kosztuje 39 900 $, druga 49 900 $, a trzecia to koszt 59 900 $. Każdą z wersji można wzbogacić o system autonomicznej jazdy za cenę 7 tysięcy dolarów.

Oczywiście same zamówienia w preorderze nie oznaczają zakupu finalnego, ale liczba stale rośnie. Pierwsze pojazdy pojawią się do końca 2021 roku, chodzi o wersje z jednym i z dwoma silnikami. Najwyższa opcja pojawi się w 2022 roku. Elon Musk na razie nie wyjaśnił, która wersja cieszy się największą popularnością wśród zamówień.

Zdaniem Rozładowanych:

W sumie nie dziwię się tak szybko rosnącej liczbie zamówień w prapremierze. Tesla ma swoich zwolenników, którzy pójdą za firmą nawet w ogień. Sam przyznaję, że oglądając konferencję, na której zaprezentowano Cybertrucka, nie zwróciłem uwagi na wygląd. Byłem delikatnie zdziwiony, widząc memy i komentarze, jakie pojawiły się później w sieci.

Zawodowo zajmuje się od ponad 11 lat front-endem. Hobbystycznie pisze, pisze, podróżuje i fotografuje. Spore doświadczenie z WordPress, a także SEO. Mocną stroną zdecydowanie tematyka front-end, WordPress, a także gry, seriale, komiksy i mobile.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x