Auto Wieści

CUPRA UrbanRebel Concept oficjalnie – 3,2 sekundy do setki i szczytowa moc 435 KM. Jestem spokojny o przyszłość motoryzacji2 min read

13 września 2021 3 min read

CUPRA UrbanRebel Concept oficjalnie – 3,2 sekundy do setki i szczytowa moc 435 KM. Jestem spokojny o przyszłość motoryzacji2 min read

Ostatnimi czasy nie mieliśmy zbyt dużo ciekawych premier pojazdów spalinowych. Znacznie lepiej pod tym względem wygląda jednak rynek elektryków. Kilka dni temu zaprezentowano kolejny szalony pojazd, to CUPRA UrbanRebel Concept. Co lepsze ona ma trafić do produkcji już w 2025 roku!

Miłośnicy SEAT optymistycznie przyjęli wydzielenie CUPRA jako zewnętrznej firmy, widząc w tym szanse na rozwój firmy. Malkontenci od 20 lat powtarzają, że to nic innego jak VW ze zmienionym znaczkiem. Mam jednak wrażenie, że to długo się jeszcze nie zmieni. Chyba że takie osoby wsiądą za kierownice CUPRA UrbanRebel Concept z prawdziwym DNA CUPRA.

CUPRA UrbanRebel Concept na drogach w 2025 roku

Pewnego argumentu nie da się wytrącić sceptykom. CUPRA UrbanRebel Concept dalej oparta jest o platformę MEB Grupy Volkswagen. Tym jednak razem parametrami wyprzedza swoich niemieckich braci. Koncepcyjny model ma oferować moc 250 kW (340 KM) oraz aż do 320 kW (435 KM) w szczytowym momencie obrotowym. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wyniesie zaledwie 3,2 sekundy.

CUPRA UrbanRebel Concept

CUPRA UrbanRebel Concept to radykalna interpretacja miejskiego samochodu elektrycznego firmy, który ma zostać wprowadzony na rynek w 2025 roku. Miejski samochód elektryczny jest kluczowym projektem strategicznym nie tylko dla naszej firmy, ale także dla całej Grupy Volkswagen, ponieważ naszym celem jest produkcja ponad 500 000 miejskich samochodów elektrycznych rocznie w Martorell dla różnych marek Grupy. Nowa CUPRA sprawi, że elektromobilność stanie się powszechnie dostępna – powiedział Wayne Griffiths, dyrektor generalny CUPRY.

CUPRA UrbanRebel Concept

Model ten nie będzie opasły, dzięki długości wynoszącej 408 cm, szerokości auta równej 179 cm oraz wysokości zaledwie 144 cm, nowa CUPRA zyskała sportowe proporcje i atletyczną sylwetkę. Wiemy już, że model ten trafi na rynek już w 2025 roku. Nie wiemy za to, czy CUPRA zachowa ten projekt w 100% – dla wielu osób jest on zbyt odważny, mamy jednak na to szczerą nadzieję!

CUPRA UrbanRebel Concept

CUPRA UrbanRebel Concept to charakterystyczny design. Każda wyprofilowana linia i wyrzeźbiona powierzchnia w projekcie jest ożywiona przez malowanie, które wykorzystuje cząsteczki kinetyczne, aby dodać wrażenie ruchu na powierzchni, gdy pada na nią światło. Wszystko po to, aby nadać pojazdowi jeszcze bardziej buntowniczy charakter – mówi Jorge Diaz, dyrektor projektowy CUPRA.

CUPRA UrbanRebel Concept CUPRA UrbanRebel Concept CUPRA UrbanRebel Concept

Źródło: CUPRA.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof

SEAT jest w strukturach VW więc jak wg malkontentów ma to wyglądać? Wspólne platformy i pozostałe elementy ( np. silnik) wpływają na koszty produkcji. To nie jest trudne do zrozumienia. Tak nawiasem posiadam CUPRA Formentor 310 KM z Golf R i mi nie przeszkadza.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x