Wieści Auto

Pojazdy elektryczne w motosporcie są nudne? To zobacz Cupra Extreme E o mocy ponad 350 KM przygotowaną z tunerem ABT3 min read

16 września 2020 3 min read

Pojazdy elektryczne w motosporcie są nudne? To zobacz Cupra Extreme E o mocy ponad 350 KM przygotowaną z tunerem ABT3 min read

Cupra dalej zaskakuje. Po zjawiskowo pięknym el-Born firma atakuje kolejnym niesamowitym projektem. Tym razem jest to pojazd stworzony wraz z legendarnym tunerem ABT z myślą o wyścigach elektrycznych terenówek. Cupra Extreme E wygląda niesamowicie i ma ponad 350 KM mocy!

Firma córka marki Seat otwiera pierwszy Cupra Garage w Europie. Spieszę z wyjaśnieniem, że „garażem” nazwano ekskluzywny salon sprzedaży, który utożsamia wyjątkowy charakter hiszpańskiej marki. Tu nie tylko można kupić samochód. To też miejsce, które tętni życiem albo wręcz nim eksploduje! Wirtualna rzeczywistość, wozy prosto z wyścigowych torów, bar pełen niesamowitych trunków, wnętrze zaprojektowane przez światowej sławy projektantów czy wreszcie strefa lifestyle, gdzie do kupienia są też ubrania i galanteria z linii Cupra.

To naprawdę wyjątkowe miejsce. Właśnie otwarto pierwszy taki garaż w Europie, dokładnie rzecz biorąc w Hamburgu w Niemczech. Pokazano tam też elektryczne monstrum, które startować będzie w elektrycznych wyścigach pojazdów SUV.

Cupra Extreme E to ponad 350 KM mocy do jazdy w terenie

Na łamach Rozładowanych nie raz pisaliśmy, że przyszłością motosportu, są serie oparte o udział pojazdów elektrycznych. Nie raz pewnie, ktoś pukał się przy tej okazji w głowę. Mamy jednak na to coraz więcej dowodów. Jednym z nich jest wyjątkowy pojazd, który zademonstrowano w Cupra Garage w Hamburgu.

Cupra Garage Cupra Garage Cupra Garage

Pojazd, który jest bohaterem dzisiejszego wpisu powstał w wyniku współpracy Cupra oraz ABT Sportsline. Obie firmy współpracują już ze sobą od 2018 roku, kiedy to tworzono modele Leon Cupra i Cupra Ateca o mocy powyżej 350 KM. Razem stworzono również model Cupra e-Racer. ABT Sportsline to firma, która naturalnie dużo wcześniej współpracowała z Seatem oraz pozostałymi markami grupy VAG. ABT ma też duże doświadczenie w elektrycznych wyścigach. W Formule E zespół ABT jest od samego początku.

Cupra Extreme E Cupra Extreme E

Teraz obie firmy znów podejmują współpracę. Cupra oraz ABT razem tworzą pierwszy fabryczny zespół, który stworzy pojazd do wyścigów Extreme E. Startują one już w przyszłym roku (za niecałe 130 dni). W dużym skrócie Extreme E to seria ekstremalnych wyścigów terenowych dla pojazdów klasy SUV. Pojazd będzie legitymował się mocą ponad 350 KM. Znamy już pierwszego kierowcę, będzie nim Mattias Ekström, który jest utytułowanym mistrzem w klasie DTM oraz Ambasadorem marki Cupra. Czekamy a ogłoszenie drugiego kierowcy. Będzie min na pewno kobieta, gdyż nowa formuła stawia na równość płci.

Cupra Extreme E

Inauguracja pierwszego sezonu Extreme odbędzie się już na początku przyszłego roku. Wyścigi odbywać się będą w ekstremalnych warunkach i miejscach. Będą to gorące pustynie, arktyczne lodowce, lasy deszczowe i oceaniczne wyspy. Organizatorzy wybiorą miejsca, które pokrzywdzone są przez niszczącą działalność człowieka, by podkreślić potrzebę zmian.

Cupra Extreme E Cupra Extreme E

Z niecierpliwością czekamy na więcej informacji!

Komunikat prasowy Cupra.
Komunikat prasowy ABT Sportsline.
Strona zawodów Extreme E.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x