Auto Wieści

CUPRA el-Born to Volkswagen ID.3 na sterydach. Jest piękna, zwinna i ma niezły zasięg3 min read

8 lipca 2020 3 min read

CUPRA el-Born to Volkswagen ID.3 na sterydach. Jest piękna, zwinna i ma niezły zasięg3 min read

To niesamowita wiadomość dla miłośników motoryzacji. Mam wrażenie, że miło odbiorą ją nie tylko fani elektrycznych samochodów, samochodów hiszpańskiej firmy, ale również fani motosportu. Seat, a właściwie CUPRA znów wysyła mocny przekaz. Elektryczne samochody sportowe to kwestia czasu. Poznajcie CUPRA El-born!

To nie pierwszy elektryk sportowej marki Seata. Do sprzedaży ma trawić również zjawiskowy Tavascan i to chyba będzie okręt flagowy producenta. Wcześniej, podczas targów w Genewie w 2019 widzieliśmy również model El-born — który jest odpowiedzią Seata, na Volkwagena ID.3. Ostatnio jednak przycichło o tym modelu, co trochę mnie martwiło. Teraz CUPRA publikuje prawdziwą sensację. Model El-born będzie reprezentował sportowe, elektryczne modele tej marki.

Nie wiemy czy parametry CUPRA El-born pokrywają się w pełni z ID.3, wiemy jednak, że model od VW nie wygląda, ani nie brzmi sportowo. Wiemy też, że CUPRA ma doświadczenie w motosporcie, stworzyli już przecież wyścigowego Leona. Teraz swoją wiedzę przenoszą, na trochę bardziej cywilny grunt. Jeśli El-Born będzie jeździł, tak jak wygląda, to nie ma się co martwić o przyszłość tego modelu! Więcej informacji, znajdziecie w materiale prasowym, który jest dość oszczędny w szczegółach, publikujemy go więc w oryginale.

CUPRA El-born

Treść materiału prasowego:

CUPRA el-Born połączy sportową dynamikę i zaawansowane technologie z założeniami zrównoważonej mobilności, minimalizującej wpływ na środowisko. Nowy model rozpędzi się do 50 km/h w zaledwie 2.9 sekundy, a dzięki akumulatorowi o pojemności 82 kWh, zapewni zasięg do 500 km. Premiera elektrycznej CUPRY już w 2021 roku.

7 lipca, podczas konferencji prasowej transmitowanej z CASA SEAT, CUPRA potwierdziła planowaną premierę modelu, który ma zmienić postrzeganie pojazdów z napędem elektrycznym. Samochód koncepcyjny el-Born został po raz pierwszy zaprezentowany w ramach Salonu Samochodowego w Genewie w 2019 roku, gdzie spotkał się z entuzjastycznymi reakcjami. Od tego czasu projektanci wciąż rozwijali pojazd, nadając mu jeszcze bardziej sportowy charakter. Przedstawiciele marki przewidują, że nowy pojazd będzie miała znaczny wpływ na zwiększenie rentowności marki.

CUPRA el-Born łączy w sobie najważniejsze cechy charakterystyczne dla naszej marki. W porównaniu do prototypu dopracowaliśmy design, dzięki czemu samochód stał się jeszcze bardziej dynamiczny i sportowy – zaznaczył Wayne Griffiths, CEO CUPRY i wiceprezes SEAT-a ds. sprzedaży i marketingu. – Wprowadziliśmy też kilka dodatkowych rozwiązań technologicznych, zapewniających jeszcze większą wydajność. Nasz model to dowód na to, że połączenie elektryfikacji ze sportowym charakterem daje doskonałe wyniki.

CUPRA El-born

Dynamika i komfort

Za główny cel projektanci el-Borna obrali zapewnienie sportowej dynamiki. Samochód osiąga prędkość 50 km/h w zaledwie 2,9 sekundy. Specjalnie dla tego modelu opracowano nową wersję systemu adaptacyjnego zawieszenia (DCC Sport) opartego na platformie MEB. Dzięki temu rozwiązaniu pojazd automatycznie dostosowuje się do każdych warunków, zachowując równie wysoką jakość jazdy.

CUPRA El-born

CUPRA el-Born będzie oferować najnowocześniejsze technologie, takie jak m.in. wyświetlacz Head-Up z rozszerzoną rzeczywistością. Pojazd będzie w stanie przejechać do 500 km po jednym ładowaniu dzięki wysokowydajnemu akumulatorowi 77 kWh (82 kWh brutto). Natomiast funkcja szybkiego ładowania oznacza, że CUPRA el-Born skumuluje energię potrzebną do pokonania 260 km w zaledwie 30 minut.

CUPRA El-born

Elektryczna, sportowa jazda

Wnętrze modelu zostało zaprojektowane, by harmonijnie łączyć sportowy charakter i wyrafinowanie. Pojazd wyposażony został m.in w sportowe fotele kubełkowe oraz nową kierownicę z przyciskami służącymi do wyboru trybu jazdy.

CUPRA el-Born została stworzona jako model dla wielbicieli sportowej jazdy i zaawansowanej technologii, którym zależy na ograniczeniu ich wpływu na środowisko. Premiera samochodu planowana jest na 2021 rok. Elektryczny pojazd CUPRY będzie produkowany w fabryce w niemieckim Zwickau.

Zródło: Materiały prasowe.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x