Auto Wieści

Elektryczna CUPRA Born zadebiutuje 25 maja. Jorge Diez pozuje z nią na pierwszym filmie [wideo]1 min read

19 maja 2021 2 min read

Elektryczna CUPRA Born zadebiutuje 25 maja. Jorge Diez pozuje z nią na pierwszym filmie [wideo]1 min read

To już oficjalna wiadomość. Nie będziemy musieli czekać na pierwszego elektryka od CUPRA. Jego premiera nastąpi już niedługo, bo 25 Maja. Mamy też pierwsze wideo, które zdradza pewne nieznane dotąd detale.

Chociaż do tej pory pisaliśmy o nowej CUPRA Born już kilka razy, to nadal sporo o niej nie wiemy. Pierwszy elektryczny pojazd od sportowej dywizji SEAT ma już datę premiery i nie musimy na nią nawet długo czekać. Jorge Diez, dyrektor działu projektowego ma coś do przekazania, tym samym firma chce wzniecić płomień ciekawości u swoich fanów.

CUPRA Born – nareszcie nie trzeba będzie już czekać!

Jak już wspomniałem, oficjalna premiera będzie miała miejsce już 25 maja. Jorge Diez przekonuje, że zaprojektowanie pierwszego elektrycznego samochodu CUPRA było spełnieniem marzeń zespołu. Projekt ten miał jednak kilka kluczowych założeń. Po pierwsze charakterystyka konstrukcji podwozia z maksymalnie rozsuniętymi kołami, która jest również szersza niż w przypadku tradycyjnych pojazdów, pozwala na znacznie więcej. Dzięki takiej konstrukcji udało się zaplanować wnętrze z myślą o przestronności i maksymalnym komforcie dla kierowcy i pasażerów.

CUPRA Born

Po drugie istotne były proporcje. Ich zachowanie i respektowanie pozwoliło stworzyć naprawdę ciekawy i charakterny pojazd. Kolejne założenie, jakie przyświecało projektantom, to przekazanie emocji za pośrednictwem pojazdu. Trzeba przyznać, że chyba się udało, bo agresywne i odważne linie nie pozostawią nikogo obojętnym wobec CUPRA Born.

CUPRA Born

Gdy ludzie zobaczą CUPRA Born na ulicy, będą chcieli go prowadzić. Będzie to największa nagroda dla naszego zespołu. – Jorge Diez

 

CUPRA Born CUPRA Born

Źródło: materiały prasowe.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *