Aktualności e-Gravel i Szosa Rowery elektryczne

Canyon Grizl:ON to nowa seria elektrycznych graveli z lekkim silnikiem Bosch Performance Line SX i amortyzacją3 min czytania

5 marca 2024 3 min read

Canyon Grizl:ON to nowa seria elektrycznych graveli z lekkim silnikiem Bosch Performance Line SX i amortyzacją3 min czytania

Tak jest, dobrze czytacie! Canyon przerobił swój hit — model Grizl — prezentując go w wersji elektrycznej. Mamy tu wiec do czynienia z elektrycznym gravelem, na lekkim silniku Bosch Performance SX z amortyzatorem i na dodatek hiperdrogimi lampali LED od Lupine. Taki właśnie jest Canyon Grizl:ON!

Do dziś sądziłem, że nie jest mi potrzebny elektryczny gravel. Coraz bardziej jednak skłonny jestem wymienić mojego mieszczucha na to cudo. Nowy Canyon Grizl:ON występuje w aż 4 wersjach, różniących się przeznaczeniem jazdy i jest już dostępny w sprzedaży.

Canyon Grizl:ON — no mi się bardzo podoba!

Canyon Grizl:ON

Jeszcze dwie godziny temu rozmawiałem z Sebastianem na redakcyjnym kanale i twierdziłem, że o ile rozumiem idee elektrycznych graveli, to jest to sprzęt, który jest mi całkiem niepotrzebny. Im więcej przyglądam się nowemu Canyon Grizl:ON, tym bardziej skłonny byłbym go kupić. Jest ku temu kilka powodów.

Zacznijmy jednak od tego, że model ten dostępny jest już w sprzedaży i oferuje się go w 4 wersjach (opis producenta):

  • Grizl:ON CF Trail (cena od 37 299 zł). Uwolnij swojego wewnętrznego odkrywcę dzięki najlepszemu pakietowi GRIZL:ON. Pakiet marzeń Canyon zawiera wysokiej jakości układ napędowy SRAM Force AXS z przekładnią barwenową XO Eagle (42T / 10-52T), w połączeniu z zawieszeniem Rock Shox Rudy Ultimate XPLR i słumkiem z zakraplacza Rock Shox Reverb AXS XPLR 75 mm. Koła DT Swiss HGC14000 i opony Schwalbe G-One Ultrabite 50 mm dopełniają kompilacji
  • Grizl:ON CF 9 (cena od 32 699 zł). Nasza najlżejsza konstrukcja o wadze 15,3 kg, GRIZL ON CF 9 wykorzystuje układ napędowy SRAM Force AXS XPLR (42T, 10-44T) z zawieszeniem Rock Shox Rudy Ultimate XPLR. Sztyc pod siedzenia Canyon S14 VCLS 2.0 zwiększa komfort, uzupełniony kołami DT Swiss HGC1800 z oponami Schwalbe G-One Bite Evo 45 mm.
  • Grizl:ON CF Daily (cena od 25 699 zł). Praktyczny GRIZL:ON CF Daily wyposażony jest w specyficzny dla żwiru układ napędowy GRX Shimano w 12-biegowej konstrukcji (42T, 10-45T) z kołami DT Swiss HG1800 i oponami Schwalbe G-One Overland 45 mm. DEFEND FENDER CARRIER jest standardowo wyposażony w nasz praktyczny model GRIZL:ON CF Daily.
  • Grizl:ON CF 7 (cena od 23 399 zł). W cenie początkowej kompilacja CF 7 działa z 11-biegowymi kołami GRX i DT Swiss HG1800 z oponami Schwalbe G-One Bite Evo 45 mm.
Canyon Grizl:ON

Każdy z tych modeli bazuje na nowym, bardzo lekkim silniku Bosch Performance Line SX, który jest elementem Bosch eBike System. Nie znajdziemy tu jednak wyświetlacza. Canyon przygotował za to akcesoria, które pozwolą zamontować sparowany z systemem smartfon. Widać dodatkowy system montażu dla komputera Wahoo. Z tego co wiem, wprowadził on możliwość komunikacji z rowerami elektrycznymi, nie jestem jednak pewny czy z tak nowym napędem jak Bosch Performance Line SX (postaram się jednak tego dowiedzieć). Akumulator roweru to nowa jednostka Bosch Compact Tube 400 Wh. Można zastosować do niej extender Bosch PowerMore 250Wh, który w formie bidonowej. Taka konstrukcja pozwoliła osiągnąć wagę nieprzekraczającą 16 kg (a nawet 13.4 w przypadku modelu CF 9).

Canyon Grizl:ON

Kupiłem Lupine SL X — lampę 1800 lumenów za 1800 zł, do roweru elektrycznego i nie żałuję

Dodatkowo każdy z tych modeli wyposażony jest również w amortyzator Rockshox Rudy 40 mm (w wyższych modelach w wersji Ultimate). Model Trail to prawdziwy zawodnik underbikingu, bo dysponuje również amortyzowaną sztycą Sram Reverb AXS. W każdym z tym modeli znalazło się również miejsce dla pełnego oświetlenia LED. Trzeba przyznać, że Canyon sięgnął tu po bardzo drogą markę Lupine — z przodu to model SL Nano (światła mijania 700 lumenów i drogowe 1000 lumenów) a z tyłu C14 (są po jednej z każdej strony).

Więcej informacji znajdziecie na stronie Canyon Grizl:ON.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x