Auto Transport

Canoo Pickup – elektryczny samochód przyszłości, dla podróżników i do transportu2 min read

15 marca 2021 3 min read

Canoo Pickup – elektryczny samochód przyszłości, dla podróżników i do transportu2 min read

Canoo to firma, o której mogliście jeszcze nie słyszeć. My już raz o niej wspominaliśmy. Teraz robimy to ponownie, przy okazji premiery nowego pojazdu. Tym razem zaprezentowano elektryczny pickup, który jest jeszcze piękniejszy od poprzednich modeli. Nadal jest jednak przemyślany i użyteczny.

O Canoo pisałem w grudniu zeszłego roku. Firma jest w zasadzie startupem, założonym w 2017 roku przez dwójkę pracowników firmy Faraday Future. Zainteresowanych tą firmą odsyłam jeszcze raz do poprzedniego artykułu, który prezentował naprawdę ciekawego dostawczaka.

Canoo Pickup dla transportu i podróżników

To, co jest cechą wspólną pojazdów od Canoo, to niesamowity projekt motoryzacji nie tylko ciekawej wizualnie, ale przede wszystkim użytecznej. Wartość wizualna to oczywiście coś, co każdy z nas oceni sobie sam. To, czego jednak nie przeceni nikt z nas to praktyczność całego projektu.

Canoo Pickup

Pickup został stworzony z myślą o transporcie, potrafi zabrać na „pakę” 725 kg ładunku. Powierzchnię bagażnika można chwilowo zwiększyć, poprzez jej rozsunięcie i otwarcie tylnej burty. Funkcja ta została stworzona dla podróżników, którzy tył pojazdu wykorzystują jako sypialnię i rozkładają w niej materac. Nie mniej producent twierdzi, że możliwe jest podróżowanie z tak zaaranżowanym wnętrzem gdy potrzebujemy chwilowo więcej miejsca (np. przewożąc arkusze blachy, płyty kartonowogipsowe czy drewniane płyty). Światła wsteczne oraz cofania są w takim układzie dalej widoczne, a zmyślny mechanizm nie zasłania tablicy rejestracyjnej. Canoo przekonuje również, że dzięki tej funkcji znacznie łatwiej pozaładowuje się bagaż pojazdu.

Canoo Pickup

To jednak nie wszystko. Elektryczny pickup od Canoo dysponuje również wieloma szufladami oraz schowkami (np. przedni bagażnik), samo wnętrze można dowolnie dzielić i aranżować. Boczne burty są uchylne, co pomaga w załadunku i tworzy również turystyczny stolik. Pojazd posiada wyprowadzone gniazda sieciowe i USB na zewnątrz, co przyda się w wielu sytuacjach. Dostępne będą również bagażniki dachowe, namioty dachowe oraz pełna zabudowa bagażnika. To wszystko by stworzyć ten pojazd jeszcze bardziej przyjaznym i wygodnym.

Canoo Pickup

Canoo w wersji pickup ma być dostępne w wersji z napędem na tylną lub obie osie. Moc pojazdu wynosić będzie około 600 KM a zasięg realny ponad 360 kilometrów. Więcej szczegółów poznamy gdy model będzie bliżej produkcji.

Źródło: informacja prasowa.