Auto Wieści

Cadillac LYRIQ na oficjalnych zdjęciach. Piękny, luksusowy, mocny i nie taki znowu drogi2 min read

5 maja 2021 3 min read

Cadillac LYRIQ na oficjalnych zdjęciach. Piękny, luksusowy, mocny i nie taki znowu drogi2 min read

O Cadillac LYRYQ wiemy już od niemal dwóch lat. To pierwszy elektryczny pojazd tej luksusowej marki. Ma on wytyczyć przyszły kierunek rozwoju. Ma sporo mocy i niezły zasięg, szalony kokpit a na zewnątrz zdobi go 736 diod LED!

Pojazd, który właśnie zadebiutował nie różni się zbytnio od tego co pokazano nam w zeszłym roku. Mimo to, pojazd, który zademonstrowano na premierze, dalej jest w fazie rozwojowej. Przedstawiciele firmy Cadillac zapewniają jednak, że to w 85% gotowy pojazd, a do dopracowania pozostały jedynie szczegóły. W salonach ma być oferowany już w pierwszej połowie przyszłego roku.

Jeden z szefów firmy, Steve Carlisle twierdzi, że bazowa wersja tego modelu kosztować będzie 59 990 dolarów (około 226 000 zł). To byłby duży sukces, gdyż konkurencyjne Audi E-tron kosztuje w bazowej wersji około 5000 dolarów więcej. Co za tą cenę?

Cadillac LYRIQ

Oczywiście Cadillac to kawałek amerykańskiej motoryzacji, którego brakuje w Europie. Szkoda, bo nowy LYRIQ może nieźle namieszać na rynku. Model ten ma w przyszłości zastąpić spalinowego XT5, który był jednym z najtańszych SUV-ów na rynku w swojej klasie. Zarówno XT5 jak i nowy LYRIQ można by porównywać z BMW X5 czy AUDI Q5.

Cadillac LYRIQ Cadillac LYRIQ

Cadillac LYRIQ również ma cechować się atrakcyjną ceną. Dobra cena i podobne gabaryty to jednak jedyne podobieństwa. Nowy LYRIQ posiada całkiem nową stylistykę, chociaż można w niej dostrzec elementy charakterystyczne dla Cadillac. Przednie i tylne oświetlenie wykonano w technologii LED – mowa tu o aż 736 emiterach światła, które tworzą prawdziwy spektakl. Wewnątrz pojazdu jest luksusowo, ale tego się spodziewaliśmy. Dla LYRIQ specjalnie zaprojektowano nowy układ wnętrza, który ma być wygodniejszy i bardziej przestronny. Należy do niego również system audio z 19 głośnikami i funkcją aktywnego wyciszania wnętrza oraz 33-calowy ekran systemu infotaintment. Pojazd ma oferować też niesamowite właściwości jezdne dzięki niskiemu środkowi ciężkości oraz proporcjom masy 50:50. LYRIQ będzie też w stanie pewne manewry wykonać autonomicznie, odpowiada za to system Super Cruise.

Cadillac LYRIQ Cadillac LYRIQ

Nowy Cadillac LYRIQ podobnie jak nowy HUMMER i inne pojazdy koncernu GM, będzie wykorzystywał platformę Ultium. W przypadku topowej wersji Hummera oznaczało to nawet 1000 km mocy i przeszło 560 km zasięgu. Cadillac będzie skromniejszy pod względem osiągów. W premierowe wersji dysponować będzie 340 km mocy oraz zasięgiem ponad 480 km. Oczywiście nie zapomniano tu o możliwości szybkiego ładowania, do 80% LYRIQ naładuje się w pół godziny.

Cadillac LYRIQ Cadillac LYRIQ Cadillac LYRIQ Cadillac LYRIQ Cadillac LYRIQ Cadillac LYRIQ Cadillac LYRIQ

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Cadillac.