Auto Wieści

Cadillac LYRIQ na oficjalnych zdjęciach. Piękny, luksusowy, mocny i nie taki znowu drogi2 min read

5 maja 2021 3 min read

Cadillac LYRIQ na oficjalnych zdjęciach. Piękny, luksusowy, mocny i nie taki znowu drogi2 min read

O Cadillac LYRYQ wiemy już od niemal dwóch lat. To pierwszy elektryczny pojazd tej luksusowej marki. Ma on wytyczyć przyszły kierunek rozwoju. Ma sporo mocy i niezły zasięg, szalony kokpit a na zewnątrz zdobi go 736 diod LED!

Pojazd, który właśnie zadebiutował nie różni się zbytnio od tego co pokazano nam w zeszłym roku. Mimo to, pojazd, który zademonstrowano na premierze, dalej jest w fazie rozwojowej. Przedstawiciele firmy Cadillac zapewniają jednak, że to w 85% gotowy pojazd, a do dopracowania pozostały jedynie szczegóły. W salonach ma być oferowany już w pierwszej połowie przyszłego roku.

Jeden z szefów firmy, Steve Carlisle twierdzi, że bazowa wersja tego modelu kosztować będzie 59 990 dolarów (około 226 000 zł). To byłby duży sukces, gdyż konkurencyjne Audi E-tron kosztuje w bazowej wersji około 5000 dolarów więcej. Co za tą cenę?

Cadillac LYRIQ

Oczywiście Cadillac to kawałek amerykańskiej motoryzacji, którego brakuje w Europie. Szkoda, bo nowy LYRIQ może nieźle namieszać na rynku. Model ten ma w przyszłości zastąpić spalinowego XT5, który był jednym z najtańszych SUV-ów na rynku w swojej klasie. Zarówno XT5 jak i nowy LYRIQ można by porównywać z BMW X5 czy AUDI Q5.

Cadillac LYRIQ Cadillac LYRIQ

Cadillac LYRIQ również ma cechować się atrakcyjną ceną. Dobra cena i podobne gabaryty to jednak jedyne podobieństwa. Nowy LYRIQ posiada całkiem nową stylistykę, chociaż można w niej dostrzec elementy charakterystyczne dla Cadillac. Przednie i tylne oświetlenie wykonano w technologii LED – mowa tu o aż 736 emiterach światła, które tworzą prawdziwy spektakl. Wewnątrz pojazdu jest luksusowo, ale tego się spodziewaliśmy. Dla LYRIQ specjalnie zaprojektowano nowy układ wnętrza, który ma być wygodniejszy i bardziej przestronny. Należy do niego również system audio z 19 głośnikami i funkcją aktywnego wyciszania wnętrza oraz 33-calowy ekran systemu infotaintment. Pojazd ma oferować też niesamowite właściwości jezdne dzięki niskiemu środkowi ciężkości oraz proporcjom masy 50:50. LYRIQ będzie też w stanie pewne manewry wykonać autonomicznie, odpowiada za to system Super Cruise.

Cadillac LYRIQ Cadillac LYRIQ

Nowy Cadillac LYRIQ podobnie jak nowy HUMMER i inne pojazdy koncernu GM, będzie wykorzystywał platformę Ultium. W przypadku topowej wersji Hummera oznaczało to nawet 1000 km mocy i przeszło 560 km zasięgu. Cadillac będzie skromniejszy pod względem osiągów. W premierowe wersji dysponować będzie 340 km mocy oraz zasięgiem ponad 480 km. Oczywiście nie zapomniano tu o możliwości szybkiego ładowania, do 80% LYRIQ naładuje się w pół godziny.

Cadillac LYRIQ Cadillac LYRIQ Cadillac LYRIQ Cadillac LYRIQ Cadillac LYRIQ Cadillac LYRIQ Cadillac LYRIQ

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Cadillac.

Zawodowo, całkowicie ktoś inny niż mogłoby się wydawać. Jego największe namiętności prócz żony to dobre piwo, ostre papryczki i świeżo palona kawa w hurtowej ilości. Uwielbia nowe technologie i gadżety, ma też spory sentyment do tych starych. Mówi o sobie, że jest „roztańczonym puchem tego świata”.
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *